| Alex_9605 a întrebat:

Ce parere aveti despre Hip-Hop'ul romanesc? Care sunt artistii vostri preferati?

14 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

1. Ombladon
2. Cumicu
3. Mafia

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Ascult si eu acest gen de muzica happyCu toate ca imi place mai mult muzica rock big grin
-Nimeni altul
-Ombladon
-Bitza
winking

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Unii sunt buni, altii mai putin buni... Pacat ca se copiaza destul de mult... Prima data cand am ascultat VeritaSaga - Credeam ca stiu m-i s-a parut foarte cunoscuta... Asta pentru ca piesa de pe fundal era exact cea de la Requiem for a dream (film - 2001)... Si sunt convinsa ca sunt mult mai multe exemple... dar nu vreau sa le caut...
Imi plac... Nimeni Altu, Guess who, KaTaNa, Vescan si altii... depinde de starea de spirit...

| BUBULINA a răspuns:

Si eu ascult genu asta de muzica dar daca e iti msg privat

| albastrel a răspuns:

Bug mafia, parazitii, bitza, puya, alex, etc etc big grin

| Annitu a răspuns:

Parazitii \dancing ombladon, bug mafia!\dancing

| guess_who a răspuns:

Nane, Adda, scooby, vescan, bullet si altii.Imi place hip-hop happy

| hanry a răspuns:

In afara faptului ca se tin de ...hm..."podoabe" parca lear fi frica sa nu i lea fure careva eu am o parere foarte ciudata despre hip-hop is hip-hopul este asemuit cu gastile de cartier care stau tota ziu si...stau...si mai jefuies ceva si un grafiti si se tin de "podoabe" si ascultati si altceva pop rock dar nu manele...

| .-RaZvY-. a răspuns:

Rap sux. phbbbbt Treceti fratilor pe rockwinking

| alecs_5368 a răspuns:

Hmm...nu prea ascult rap romanesc(de fapt mai delocbig grin) ...nu prea imi place, probabil pentru ca sunt prea vulgare versurile (bine stiu ca asta reprezinta genul...scurt si obiect...) mie una imi place mai mult rap-ul strain(eminem, 50 cent, snoop dogg, soulja boy...)
stiu ca si versurile lor sunt vulgare... da imi plac mai mult...probabil k o sa crezi ca imi plac pentru ca nu inteleg ce spun(k sunt in engleza) si asa nu imi dau seama k si ele sunt vulgare, da nu-i asa(inteleg).

| alecs_5368 a răspuns:

Hmm...nu prea ascult rap romanesc(defapt mai delocbig grin) ...nu prea imi place,probabil pt k sunt prea vulgare versurile (bine stiu k asta reprezinta genul...scurt si obiect...) mie una imi place mai mult rap-ul strain(eminem,50 cent,snoop dogg,soulja boy...)
stiu k si versurile lor sunt vulgare...da imi plac mai mult...probabil k o sa crezi k imi plac pt k nu inteleg ce spun(k sunt in engleza) si asa nu imi dau seama k si ele sunt vulgare,da nu-i asa(inteleg) ..

| Cristina_3547 a răspuns:

Pff.toti vor sa para baieti rai, derbedei...pe cand ei poate erau asa candva. dar nu mai sunt
anyway... cei mai cei sunt baietii de la Codu Penal si Sisu.big grin
aaa...si Parazitii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Formatia preferata: B. U. G Mafia pana la moarte. Artistul meu preferat e Uzzi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa cum am mai zis, artistii ei preferati sunt:
1.Uzzi
2.Bitza
3-ul e strain.
happy