| User23434 a întrebat:

Ce părere aveti despre încăpățânare? O considerați un avantaj sau un dezavantaj în majoritatea cazurilor? Și cum va descurcați cu oamenii încăpățânați?

2 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

Omul incapatinat pierde multe prin faptul ca nu poate accepta compromis.La servici las dupa ei ca dupa copiii mici, caci e mai bine am pace iar pe internet le dau ignor.Si baiatul meu e foarte incapatinat asta i-a adus multe avantaje profesionale dar in schimb pe plan personal e singur deoarece din cauza incapatinarii sale nu stie sa socializeze nu accepta si nu e acceptat. Sper sa creasca o data mare si sufleteste, nu doar fizic si sa accepte ca in viata nu totul e alb sau negru mai exista si cele 50 de nuante de grihappy.

| mastadont a răspuns:

Depinde de la caz la caz, însă încăpățânarea excesivă e un dezavantaj dacă celălalt are dreptate și tu te încăpățânezi să o ții tot pe a ta. Trebuie să fii deschis la orice posibilități și să vezi faptul că alții poate au perspective diferite asupra vieții și păreri diferite, asta neînsemnând că ceilalți nu au dreptate și doar tu ai.