| anda1313 a întrebat:

Ce parere aveti despre incapatanare? O persoana incapatanata o considerati ca fiind o persoana dificila sau ii admirati taria de caracter? O persoana incapatanata o considerati mai greu de iubit, de acceptat?

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Eu sunt extrem de incapatanata si sunt o persoana destul de dificil. Tarie de caracter nu stiu cat am, cred ca destula pentru a nu ma lasa dezarmata de parerile altora.In general genul asta de persoane detesta sa fie contrazise fara argumente sau sa vorbeasca fara subieect doar de dragul de a da din gura.Sunt mai greu de acceptat pentru ca zic adesea lucrurilor pe nume si cand nu e neaparat necesarlaughing

April
| April a răspuns:

Eu nu asimilez incapatanarea tariei de caracter ci egocentrismului. Un incapatanat rareori are macar rabdarea de a asculta argumentele celuilalt si chiar daca le asculta, nu se gandeste ca ar putrea fi juste, ci doar cum sa le contracareze.Si,ca sa dau exemple, incapatanare a fost hotararea lui Hitler de a nu capitula supunandu-si tara unor distrugeri infricosatoare si poporul unor umilinte greu de suportat si tarie de caracter la imparatul Hirohito al Japoniei, cel care a infruntat nechibzuita aroganta a propri-i armate pentru a-si salva poporul. Daca pe Hitler il blestema astazi toate popoarele imparatul japonez se bucura de pretuirea poporului sau si nu numai.

| Arthur a răspuns:

Depinde dacă acea încăpăţânare e constructivă sau nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din privirea mea, o persoana incapatana arata foarte bine. Dar asta ar presupune ca sa stie sa tina in balanta toate celelalte caracteristice, sa stie cand sa piarda, sa nu devina insuportabila cu acea incapatanare care nu va duce la nimic fiind folosita gresit.