| MestecGuma a întrebat:

Ce parere aveti despre oamenii care barfesc pe altii si fac misto de ei
Funda cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| 1cristian1990 a răspuns:

Vrei sa iti spun eu ce e cu barfa?
Consider ca barfa e arma oamenilor lasi care nu sunt in stare sa vorbeasca cu tine fata-n-fata!
Barfa e dialogul oamenilor inculti care nu stiu altceva sa comunice sa dialogheze decat sa vorbeasca despre unu si despre altu, crezandu-se superiori fata de cei barfiti!
O barfa aruncata-n vant nu o mai poti reglementa chiar daca ti-ai dat seama ca e o minciuna si regreti ca ai barfit, pentru ca acea barfa se raspndeste printre oameni!
Incearca sa nu barfesti pe nimeni de rau, mai ales daca cel cu care vorbesti cunoaste persoana respectiva! Poti invata din greseala lui, nu trebuie sa il barfesti! Sau poti ndrepta acea persoana sau actiunea neplacuta pe care o face!

6 răspunsuri:
| lizy12iul a răspuns:

Mie una mi se pare de prost gust, toti facem asta si din pacate astia suntem. suntem rai si nu ne gandim ca poate ce spunem noi o sa ii afecteze pentru totdeauna.
de obicei sunt doua tipuri de persoane, cei care barfesc de rau si cei care barfesc de bine, cei care spun de rau sunt invidiosi si nu au ceva mai bun de facut cu viata lor.Viata lor e prea rea si se gandesc sa o strice si pe a noastra. Gen fosta iubita a iubitului tau a "auzit" ea ca tu ai mai fost cu nu stiu cine, si spune la toata scoala.
Cat despre cei care barfesc de bine, pur si simplu nu au subiecte de discutie si vor sa impartaseasca tot ce ai facut tu bine. gen mama ta care vorbeste cu matusa ta despre cum ai facut tu o prajitura happy

| Anonymous1995 a răspuns:

Multi oameni fac asta, fie ca o recunosc sau nu, iar cand sunt de fata cu persoanele respective ii lingusesc sau se dau pe langa ei

| Omulinvizibil a răspuns:

In primul rand, cei care barfesc se autocaracterizeaza.
In al doilea rand, oamenii care barfesc sunt cei inculti. Sunt cei care nu stiu sa presteze un anumit comportament, care nu stiu sa spuna lucrurilor verde-n fata si care cred ca ei sunt cei mai buni si ca nimeni nu le ajunge la nas.

| SilviaGeorgianaa a răspuns:

Oamenii astia sunt niste nimicuri, sunt egali cu multimea vida...
Sunt niste persoane frustrate, pe care le roade invidia ca nu pot ajunge la standardul celui pe care`l barfect.
In ziua de azi sunt o multime de cazuri, mai ales pe site`urile de socializare, cand cei cu o multime de like`uri se cred mari vedete importante, care abia au invatat sa scrie corect...
Cel mai bine e sa ii evitam si sa nu ne pese de parerea lor.

| kappafashion a răspuns:

Barfa este urata!
Ca sa intelegeti am sa va explic putin.
Incercati un exercitiu de imaginatie... Luati o coala alba puneti-o pe masa, luati un tub de pasta de dinti si golitil pe acea coala de hartie.
Acum incercati sa bagati la loc in tub pasta de dinti! Nu veti reusii oricat incercati.
La fel se intampla si cu barfa... Odata scoasa din gura nu ai cum sa retragi ce ai spus.

| LalaBandFan21 a răspuns:

Oamenii bârfesc doar pe cei care au viaţa mult mai interesantă ca a lor. Au ce bârfii despre ei. Însă sunt cu siguranţă nişte laşi. Se înjosesc foarte mult.