| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre persoanele antisociale? sau despre cele carora nu le place sa se exteriorzeze

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

(insa pot numi asta o persoana selectiva). Ce vrei sa zici acolo?, pe o parte chiar daca nu are jumatatea lui/ei isi traieste viata asa cum isi doreste doar nu toata lumea are jumatatea ei in viata.

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru mgtow):

Adica nu are pe cineva alaturi pe care sa fie iubit/sa iubeasca...pana la pereche poate sta singura multa vreme.nu nevoie sa faca asta

| mgtow a răspuns (pentru AnnaSpiritualRavishment):

Apropo, tu ce parere ai avea despre un baiat de 20 de ani care e om bun, nu bea, nu fumeaza a avut probleme in trecut si vrea sa fie singur toata viata? Centranduse doar pe plan profesional si nu doreste sa aiba familie, nu are nici-o problema de sanatate.

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru mgtow):

Esti ok.eu am avut probleme cu relatiile de cand ma stiu.asa ca le-am lasat.prefer sa fiu singura, cel putin pe o perioada, nederminata.esti ok, peste cativa ani iti va trece si asta-la 30 de ani poate te vei si insura poate.pana atunci aduna pentru tine si nu te uita in jur, am relizat ca nu prea exista oameni carora chiar sa le pese de cum te simti, daca iti doresti ceva sau nu-sau poate oamenii pe care ii ai in jur nu sunt potriviti pentru tine-de exemplu eu nici o data nu ma simt exclusa intre rockeri(un baiat se poate considera barbat dupa varsta de 30 de ani-din punctul meu de vedere)

| mgtow a răspuns (pentru AnnaSpiritualRavishment):

Sincer fiind eu chiar nu mai vreau sa am de-a face cu asa ceva, ai mei cred ca la 30 de ani ma voi casatori dar se inseala amarnic, lumea s-a dat peste cap si a ajuns in cel mai rau hal. Mie mi se potriveste acest refran: "eu m-am nascut sa fiu sofer pe tir nu sa am o familie" si asa va fi o sa conduc pana la pensie macar fac ceva in viata.

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru mgtow):

Soferii de tir ajung sa aiba probleme cu sezutul, spatele-li se stramba coloana. obosesc foarte mult, ore bune conduc pana la destinatie iar traficul e foarte dificil cred ca stii asta.mai bine te'ai baga intr'o meserie care sa ceara un efort cu masura...nu esti robot, nu uita asta

| mgtow a răspuns (pentru AnnaSpiritualRavishment):

Stiu ce inseamna viata acolo dar asta e, fiecare face ce-i place si eu nu ma gandesc asa mult la probleme doar Dumnezeu stie daca o sa am probleme de spate sau nu, in caz ca da ma operez si ma intorc pe tir. Numai atunci cand medicul imi zice, lasa soferia daca mai vrei sa traiesti o s-o las si voi lucra in alt domeniu (pe autobuz daca ma tin puteriile). In tara pe tir in ziua de azi se plateste bine asa ca nu ma plang.

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru mgtow):

Cat de bine oare? cel mai bine te bagi la ceva ca medicina.in care muncesti enorm dar si banii sunt pe masura 40-50milioane

| mgtow a răspuns (pentru AnnaSpiritualRavishment):

Eu nu caut avere, din cate am auzit de la o cunostinta castiga 2100 RON pe luna (intern) si sunt bani frumosi pentru a trai. Daca ma trimite si international iau in jur de 1500€ - 2000€.

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru mgtow):

Ce n'as si eu sa am un salariu ca ala laughing

| mgtow a răspuns (pentru AnnaSpiritualRavishment):

Vezi, asta e viata fiecare si-o face cum vrea.

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Isi traiesc viata in singuratate, au pierdut increderea in oricine dar macar stiu ca nu sunt tradati si nu isi fac un car de nervi prin batai, probleme in relatie cu partenara/partenerul de viata, etc. In viata omul o duce bine si daca e singur nu e necesar sa-si faca amici la cum sunt in vremurile actuale.

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru mgtow):

Da dar asta inseamna si ca ramane singur adica fara o prietena.insa pot numi asta o persoana selectiva

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Da la asta nu te pot contrazice

| mgtow a răspuns (pentru AnnaSpiritualRavishment):

Si tu sa fii iubita, s-au dat peste cap felicitarile de pe TPU.