| AndreeAnDrEyUtZa a întrebat:

Ce parere aveti despre produsele de la Avon? Sunt bune?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu mi-am luat un parfum E adevarat nu prea scump (45 lei) dar nu tine de cat 10 minute. E aiurea!

| AlexanderAdrian a răspuns:

Am un sertar plin cu parfumuri de la Avon si Oriflame. Multe din ele tin destul de mult, nu 10 minute. Pentru mine la pretul la care sunt, sa tina cateva ore e arhisuficient, e si normal din moment ce concentratia e mult mai slaba decat in cazul unui parfum de firma. Am folosit si alte produse de la Avon - creme geluri de dus, balsam de buze, spray-uri, maica-mea si-a luat rujuri si pudre. Nu sunt super extra iti dai seama, dar sunt bune. Trebuie doar sa alegi ce ti se potriveste. Ca si in cazul cremelor de firma de ex, nu orice crema e buna pentru tenul tau, la fel si la sampon si alte asemenea.

| Jipa95 a răspuns:

Unele da, altele nu nu chiar toate produsele lor sunt de calitate unele dintre ele sunt facute de catre alte firme dupa care cei de la AVON pun eticheta lor pe acel produs.

| Loryb a răspuns:

Eu consider ca produsele Avon se potrivesc oricui, atat timp cat se informeaza si isi evalueaza corect tenul. Incearca la incep mostre si fa-ti o parere. Pentru mai multe informatii, citeste, in special sectiunea Sfaturi: http://produse-avon.blogspot.ro/

| Loryb a răspuns:

Este greu de raspuns la o intrebare atat de generala. Eu am folosit produse Yves Rocher, cat si produse Avon. Folosesc fardurile, rimelurile, cremele de la Avon pentru ca sunt acceptabile ca pret, sunt de buna calitate (fardurile, rimelurile) si in plus, sunt produse care au valabilitate redusa (un rimel de la orice firma il ai nu este recomandat sa-l folosesti mai mult de 3 luni de la deschidere), in schimb sunt multumita de ojele de Yves Rocher care imi rezista mai mult timp pe unghii. Orice ai alege, Avon, Yves Rocher sau alta firma, trebuie in primul rand sa te evaluezi: de exemplu ten (gras, sensibil, mixt), sa iti faci un inventar al produselor de care ai nevoie: exemplu: rimel (rezistent la apa, gene intoarse) si sa te informezi, sa citesti instructiunile si sa le testezi pe propria piele si abia atunci vei fi sigura ca ai facut alegerile potrivite si corecte. Eu sper ca blogul despre produse Avon: http://produse-avon.blogspot.ro/, te va ajuta sa te informezi in legatura cu produsele Avon, daca ai nelamuriri, scrie-ne