| Geo14 a întrebat:

Ce parere aveti despre profesia de medic stomatolog? Ar trebui sa urmez un anumit profil la liceu si o anumita facultate?
Ce parere aveti despre facultatile din Sibiu?
Ce mai mult mi-as dori sa urmez o facultate acolo. Mi se pare minunat Sibiul. Voi ce parere aveti despre stomatologie?
Si facultate?

Geo.

Răspuns Câştigător
| karlikuicsddd a răspuns:

In stomatologie si tehnica se castiga extrem de bine, mai ales in afara. happy Pentru a deveni stomatolog, trebuie sa te duci la liceu cu profil de biologie-chimie [ stomatologia face parte din medicina ] Facultate trebuie de asemenea, facultate de stomatologie si tehnica dentara. Stomatologia e o ramura frumoasa a medicinei. Conteaza foarte mult aspectul danturii. Vorba lui Roxi, daca nu ai dantura frumoasa iti strici toata fata. Si apropo de Sibiu, facultatile sunt ok. Dar daca ai urma o facultate in Cluj, Oradea, Timisoara sau Bucuresti ar fi mult mai ok pentru ca sunt facultati extraordinare aici. Si eu vroiam tot stomatolog sa ma fac dar m-am decis sa ma duc pe O.R.L. pentru ca nu e atata munca si se castiga de asemenea foarte bine. E alegerea ta ce vrei sa faci in viata. Funda?

1 răspuns:
| Anonim69 a răspuns:

Wuuuuuuuuuuuuui, se pare ca avem aceleasiinclinari.Eu nu stiu sigur, dar vreau la stoma sau la gineco, mama lucreaza in stoma si e super, invat multe de la ea.Meseria asta e superba, degeaba esti un om destept, frumos daca nu ai dintii curati si frumosi, trebuie sa fie doctori care sa ii faca, parerea mea este sa faci ceea ce ti doresti cu adevarat! bafta:X