| Vio199 a întrebat:

Ce parere aveti despre proverbul "Haina il face pe om"?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Superficial. Dar la cât de plină este societatea noastră de superficiali, nu aş putea să spun că nu reflectă un oareşce adevăr.

5 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Nu prea stiu, o s-o intreb pe Iulia Albu.

| Holiday a răspuns:

He, he, asta e adaptarea ta, proverbul original este :"NU haina il face pe om"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O prostie. ce sa zic de toate curvele care se imbraca bine sau toti prostii idiotii si toate scursurile pamantesti care au bani de da pe afara si sunt niste neam prosti.

| neca a răspuns:

Fals. oameni fac haine

| abcabcabc a răspuns:

O minciuna cat China. Omul face haina, haina nu-l face pe om.
Un cersetor cu haine rupte poate ascunde in inima o comoara uriasa, un manager imbracat intr-un costum de 5.000 de euro poate ascunde in el gunoi, mult gunoi.