| valentin_2770 a întrebat:

Ce parere aveti despre tatuaje? Ma gandeam sa imi fac si eu unul dar din acela temporar.Sa tatuat cineva? Cele temporare cam cat timp tin? Costa mult? Nu as vrea unul permanent ci temporar asa ca poate peste un timp mi se ia si sa il pot da jos.Astept pareri si ce sa imi tatuez ce ar fi mai interesant

Răspuns Câştigător
| r8driver a răspuns:

Unul temporar este ok. dar nu te-as sfatui sa-ti faci unul definitiv.
Eu am si acum m-am plictisit de ele.

11 răspunsuri:
| Cryssy a răspuns:

Eu nu mi-as face niciodata un tatuaj. happy

| adriana_sw33ty_angy a răspuns:

Mie imi plac... big grin...am unul... un inger pe umaru drept...asa ca mereu am ingerul meu pazitor cu me...big grin... iar un tatuaj trebui intretinut...nu il faci si gata uiti de el. eu folosesc creme speciale.in special vara, si mereu arata deosebit de frumos si intretinut. acum depinde de fiecare.winking

| MM a răspuns:

Imi plac tatuajele, dar sa le vad la altii.Arata bine cand esti tanar, dar la 60 de ani cand ai pielea atarnata o sa arate penibil trandafirul de pe umar, sau cobra de dupa ceafa, sau nu stiu ce pasare cu aripile desfacute deasuprea fundului.

| daniDeeDee a răspuns:

In vara asta o sa-mi fac unul pe gat si doua initiale pe ambele maini. blushing tongue

| Irina a răspuns:

Pornesc de la un anumit pret (in iasi 150 de lei indiferent cat e de mic), iar daca au o dimensiune mai maricica pretul e la cm patrat. Eu am 2 definitive de mai mult timp si nu imi pare rau deloc. te sfatuiesc sa alegi ceva care te reprezinta cu siguranta ca sa nu iti para rau. In ceea ce priveste durerea nu e chiar asa cum zici. in zonele unde pielea e mai aproape de os e intr-adevar mai dureros dar in niciun caz insuportabil, in rest pe mine ma gadileatongue

| mada. a răspuns:

Una foarte buna, eu sincer mi'as face unul permanent, dar inca nu am varsta necesara, si am inteles ca doare foarte tare, am avut unul temporar si mi-a tinut 2 saptamani:-(, am inteles ca sunt unele care pot tine mai mult[3-6luni]dar nu am gasit unde as putea sa'mi fac un astfel de tatuaj...:-)

| simona_1150 a răspuns:

Eu stau si imi imaginez ce fel va fi peste 40 de ani. Sa fiu undeva la plaja, si sa vad toate babele cu pielea atarnata cu cate 3-4 tatuaje. Un liliac, un scorpion, stelute etc etc, pe solduri, coapre, glezne, brate. Cred ca o sa fie rasul lumii. Sunt frumoase, pana te saturi de ele si dupa 10 ani o sa para doar o pata de culoare din care nu se va mai intelege nimic.

| deeapirsuletz a răspuns:

Eu mi-am facut tatuaj temporar si m-a tinut 5 zile am dat 500de mii si e o porcarie...eu am un tatuaj un fluturas pe degetul din mijloc e super marfalove struckam 13 ani multi ma criica pentru pirsurile si tatuajul meu dar eu le adorlove strucklove struckfati tatuaj permanent e marfalove struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand un tatuaj nu este un moft ci este o arta. daca apreciezi aceasta arta atunci informeaza-te, alegeti un model care sa reprezinte ceva pentru tine si nu te vei plictisi niciodata de el. cum am citit in comentariile "inaptilor" de mai sus... v-ati gandit vreodata ca o "baba" la 60 de ani care are un tatuaj, are si o poveste in spatele lui? penibila este gandirea pe care o aveti voi, fara sa stiti ce se ascunde in spatele acestei arte. daca vrei sa iti faci o parere viziteaza site-ul www.despre-tatuaje.com. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu am 4 tatuaje si cred ca le am de 2 ani imi plac atata timp cat inseamna ceva pentru mine si cred ca asta i-asi sfatui pe cei care vor sa isi faca sunt fumoasa si pentru mine tatuajele trprezinta o arta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai de gand sa-ti facu un tatuaj care nu simbolizeaza ceva o sa te plictisesti mai incolo de el.
Si la tatuajele astea temporare eu unu nu le vad rostu.
Asa ca mai bine mai stai nitel si gandeste bine ce vrei sa faci si ce sa-ti faci.