| mada. a întrebat:

Ce parere aveti despre tatuaje? v'ati face?[eu sunt pe cale sa'mi fac unul temporar]si mai am o intrebare la tatuajele temporare poti aduce tu un model ceva?

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Am o parere buna. Am si eu unul permanent de vreo 6 luni. Inainte am avut unul cu henna, dar a rezistat doar 2 saptamani. Depinde ce fel de tatuaj iti faci, cu tus sau henna. La tipa care facea cu henna, mie nu a vrut sa imi primeasca desenul, a zis ca ar costa sa faca modelul etc si mi-am ales unul asemanator din cele 2-300 pe care le avea. Daca mergi la un salon si iti faci cu tus (dar vezi ca majoritatea tatuajelor temporare se lucreaza numai pe negru, nu colorate), va rezista cam 2-3 ani si poti merge cu propriul model.

15 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Unul temorar, da. Chia imi venise vara trecuta, sa-mi fac unul temporar. Dar, definitiv..niciodata. Un...ghiocel big grin

| JustMeFlory a răspuns:

Am vrut si eu sa'mi fac! Dar nu m'a lasat cineva.In fine, mie mi se par chiar ok! Imi place cele finutze de ex un fluturas, inimioara, ingers mic.Si mi l'as face undeva unde nu este foarte vizibilhappy

| Puiutz a răspuns:

Buna:d...hmm.sincer imi plac.arata foarte bine. evetual permanent. dar acela sa fie mic si dragut. nu cv prea exagerat:d. iar daca vrei mai multe. le faci temporar... e mai binehappy
bye`bye:*

| sorin a răspuns:

Sa stii ca si pe mine ma bate gandul sa imi fac un tatuaj dar nu stiu ce sa fac imi e teama ca mai incolo sa ma plictisesc de el si sa vreau al scoate dar nu-s stiu ce sa fac

| Irina a răspuns:

Eu deja am doua de mai mult timp si sunt multumita. o floare si o cruciulita.

| adyth a răspuns:

Si eu mi'as face unul... dar nu ma lasa ai mei laughing))
dar cred ca in viitorul apropiat...imi voi face unul...as vrea doua aripi pe spate (gen tribal nu ingerasi sau alte chestiute)

| urbanghost a răspuns:

Da, acum vreau sa-mi fac si eu un dragon pe mana

| Tsuj a răspuns:

Cu cele temporare sa zicem ca as mai fi de acord, dar nu vad de ce sa-ti "impodobesti" corpul, care este frumos de la natura cu asa ceva.Plus ca mai exista si riscul de a te razgandi in privinta modelului / de a alege ceva nepotrivit ( http://www.realitatea.net/......47457.html ), de a te alege cu o infectie, de faptul ca la batranete s-ar putea sa aiba un aspect inestetic.

| alexuzha a răspuns:

Yo mi-as face unul dar nu temporal il vreau definitiv dar as vreaceva frumos si micu un fluture de exemplu pe umar dar mic nu ft mare.am auzit ca daca ati faci un tatuaj definitiv undeva in zona unui os doare foarte mult asa ca!

| dada18x a răspuns:

Si eu am de gand sa-mi fac un tatuaj; parintii mei sunt de acord si ma lasa. Insa acum este vara, si am o mare dilema big grin Dupa ce iti faci un tatuaj, trebuie ferit de apa? daca da, cat timp? chiar nu stiu. Si, dupa cum vedeti, sunt total pro tatuaje! Zodia mea este Scorpion, si sunt mandra ca sunt nativa a acestei zodii, deci tatuajul meu o sa fie un scorpion. Unul mic si subtil, cat sami aduca de aminte intotdeauna de caracteristicile zodiei mele.

| danutzyscorpyon a răspuns:

Da sunt super am si eu unu

| SenZoru a răspuns:

Eu am unul permanent. l am facut de o luna. nu sunt adeptul lor dar reprezinta multe pentru mine si oricum e intr o zona izolata. cele temporare sunt nasoale. nu mi am facut niciodata dar...am vazut la alte persoane. se sterg la prima spalare.

| Blu_7007 a răspuns:

De tatuaje... ce sa zic imi plac...in special tribalurile big grin mi-as face unu... da nu acum... poate dupa 18 ani incolo(eu am 16)...si ca tot intrebi u de modele...banuiesc ca da... avand in vedere ca tot tatuaj se numeste big grin...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi-as face pentru ca nu as suporta intepaturile si nu mi se pare frumos sa porti tatuaj.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sti ceva fa-ti ca sunt frumoase ca si eu am unu de un an parinti mei nu au fost de acord si mai vreau sa imi fac numele alui iubitul meu? fa-ti si tu dar nu prea mare ca s-ar putea sa te simti rau dela eu