| inflicted a întrebat:

Ce parere aveti despre vaccinarea obligatorie?

5 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Eu nu sunt nici pro nici contra vaccinari, dar cred ca fiecare părinte trebuie sa decida pentru copilul lui nu sa il oblige cineva.

| SG1995 a răspuns:

Pro, de ce? Libertățile sociale vin și cu obligații, ești într-un colectiv, bravo, ești obligat să nu fi un atentat la sănătatea publică.
Asta cu : "Sunt părinte, am drepturi, pot decide ce e mai bine pe plodul meu".
Felicitări, ești părinte, dar taci dracu ești idioată, ai dreptul să nu fi ignorantă, atâta timp cât trăiești într-un colectiv ai obligația de-a a nu fi un pericol la adresa sănătăți publice, în caz că nu îți convine societatea, te invit să mergi în pădure, acolo n-ai decât să-ți faci tratament facial cu urină și să îți bagi usturoi în vagin, sau ce-ți mai trece ție prin cap.

| gemeni6226 a răspuns:

Depinde impotriva a ce.Impotriva poliomielitei si a vaccinurilor ce se dau in mos obisnuit la copiii si am primit si eu cand eram mica da, dar impotriva coronav nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In cazul majorilor - contra
In cazul minorilor - mult prea complicat sa am o parere

| sopranaCadaverica a răspuns:

Daca se pastreaza schema clasica de pana acum cu vaccinuri despre care cunoastem informatii, da, as fi pro. Daca se introduc altele noi (si inutile) care abia au fost testate si habar n-avem de ele, nu-s de acord.