| MistarGoGu a întrebat:

Nume de familie ciudate / amuzante din blocul vostru, clasa sau colegi de munca?

14 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mi se pare amuzant numele Cioara, mai ales ca persoanele respective sunt destul de creole laughing

| mODIN a răspuns:

Lucrez la un centru de limbi straine unde vin oamenii din toata tara sa-si ia niste acreditari. La un moment dat, in aceeasi sala, erau 4 indivizi, toti din orase diferite, cu urmatoarele nume: Dudu, Decu, Duțu și Dedu.

Cu alta ocazie, din nou, in aceeasi sala si din orase diferite erau Stan si Bran.

| MistarGoGu explică (pentru mODIN):

Scurte nume domne! Cand s-au nascut zici ca i-au taxat pe părinți la numarul de litere!

| blairelovesmusic a răspuns:

Era o profesoara in scoala gimnaziala care avea numele Brânză. Am avut un coleg cu numele Bîrcă si colegii îi spuneau barca sau grasu' fiindca avea peste 80 de kg (si proasta de mine se indragostise fix de el dar macar era inteligent, dar m-a refuzat). Si mai aveam o colega cu numele Mihălăchiță si colegii îi spuneau uneori "chiț chiț" laughing

| LisaJulie a răspuns:

Vecinii mei se numesc Cocoș și Gaina! Am fost surprinsa când vecina mi-a spus ca înainte de nunta numele ei de familie era Găină!

| LisaJulie a răspuns (pentru LisaJulie):

Chiar scrie pe cutia lor postala din fata casei Cocoș

| ILikeBlackCats a răspuns:

Știrbeacu
Chiorean

| Torrpi a răspuns:

O, sunt foarte multe.
Incep cu Galusca. Sa nu ti le spun pe alea din Bucovina, ca majoritatea sunt porcoase sau cu tenta sexuala. Si totusi, la ei sunt normale. S-au obisnuit.
Apoi, Pruna (nu am diacritice!). Barbarasa sau Chicarosie. Spanu, Placinta.
Faceam niste liste pentru materiale eliberate muncitorilor si am dat peste numele Magazin. Am sunat in sectie sa vad daca nu este o greseala. Nu era.

| Unșpearul132 a răspuns:

Poate la prima vedere o sa zici ca nu e adevărat dar m-am întâlnit ci copilul care purta numele asta la o olimpiada. Numele este Bucșăn.

| Hyperion7 a răspuns (pentru Unșpearul132):

Cred că e Bucșă din desene animate cu mașini laughing
*Nu m-am putut abține*rolling on the floor

| Unșpearul132 a răspuns (pentru Hyperion7):

Și eu la fel când am aflat.