| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre Valentine's Day?

7 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Lumea zice ca este comerciala.Dar sas fim sinceri, toate sarbatorile sunt comerciale.Pastele,iepurasi de cumparat peste tot(acesta nu are legatura cu sarbatoarea) Craciunul (brazi impodobiti,decor )
Dar totusi, daca oamenilor le place sa-si cumpere, sa petreaca, daca nu, nu e nimeni obligat,.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O sarbatoare a marketingului si a comerciantilor. mai urmeaza sa faca niste firme de pompe funebre promotii de 14 februarie, ca in rest toti profita de acesta "sarbatoare"

| Doub a răspuns:

O mare porcarie.

| AirănMeidăn a răspuns:

Tampenie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O sarbatoare a indragostitilor, in care isi amintesc o singura data pe an, ca se iubesc.In restul anului daca spui cuvintele alea magice, e ca si cum te-ai adresa cuiva cu Paste fericit de ziua femeilor.
Daca te-au mai si blagoslovit parintii cu acelasi nume de Valentin/a, atunci sarbatoare trebuie sa fie una indecenta, cu mult abuz bahic si gastronomic.

| TPUuser199 a răspuns:

Nu trebuie sa fie o zi, in care sa ii arati unei persoane ca o iubesti. Trebuie sa ii arati asta in fiecare zi. Si nu material.winking

| Mariapetrupanainte a răspuns:

O zi ca toate zilele daca nu ai prieten sau prietena.