| OanaMariaG a întrebat:

Ce parere aveti in legatura cu jignirea persoanei iubite? acest lucru fiind pentru prima data si fiind la nervi? multumesc

6 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Cat timp nu esti intr-o relatie cu ea din punctul meu de vedere poti sa o jignesti/injuri (in gand) cat vrei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si o palma are o " prima data" la fel si un glont in cap, ca avem nervi sau eram bauti nu este o justificare. Lipsa de respect da, explica tot. Eu nu as putea sa jignesc o persoana pe care o iubesc. (nu conteaza genul sau tipul de relatie dintre noi )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce conteaza daca e la nervi sau nu. Nu permit asa ceva, mai ales iubitei mele. Nici nu trebuie sa ii mai arat eu usa ca stie singura ca trebuie sa plece.

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Nu merita sa jignesti persoana iubita daca el nu a gresit. Daca a gresit atunci trebuie sa-i explici ce si unde a gresit dar nu trebui sa-l jignesti doar sa-l certi

| Viitorulapropiat a răspuns:

Nu trebuie sa jignesti pe nimeni cu nimic, cu atat mai putin pe persoana iubita. Daca a gresit cu ceva, incerca sa-i explici calm unde si ce a facut fara sa tipi la ea sau sa folosesti anumite cuvinte jignitoare, insa daca ai facut acest lucru la nervi...pe viitor incearca sa te stapanesti, si sti ce se spune: "omul la nervi spune uneori cele mai mari adevaruri"..Totul tine de autocontrol.Numai bine.

| Aika十六 a răspuns:

Ca acel cineva e un prost dar cu totii suntem niste prosti mai mul sau mai putin.
Indiferent de situatie o jicnire adusa persoanei iubite si nu numai da dovada de prostie si rautate.
Intr-o relatie cei 2 trebuie sa se invete unul pe altul nu sa se jigneasca cuvintele pot ucide.
"Dar, ce iese din gura vine din inima, si aceea spurca pe om."
"Caci din inima ies gandurile rele, uciderile, preacurviile, curviile, furtisagurile, marturiile mincinoase, hulele."
Pa, pa! happy