| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere v-ați face despre o șefă pe care o auziți (fără să vreți) afirmând despre unii dintre angajați că, citez: "Aia nu e pe treaba ei" (când ei nu sunt de față) sau spune unor angajați favoriți de-ai ei: "Vedeți că aia (una dintre angajate) nu prea e pe treaba ei, n-o băgați în seamă, vedeți cum o tratați"?
Aceași șefă se adresează uneia dintre angajate cu "fă" într-un exces de zel.
Pe de altă parte, aceași șefă, știe să medieze un conflict dintre angajați, îi înțelege, nu-i tratează "de sus" și dacă îi critică, o face în mod constructiv. happy

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Nu mi as face nicio părere. În viata reala sunt mulți care se exprima asa. E pur și simplu vorba de cum sunt ei obisnuiti sa vorbească, mediul de acolo permite ca ceva natural felul asta. Dar ca principiu toate se rezuma la nivelul de educație, pe de alta parte cred ca și oamenii educați pot avea scăpări mai de mahala în conversație cu apropiații

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| alexandru3107 a răspuns:

Probabil abordarea ei e una nepotrivita mai ales pentru un sef, dar ce poti sa-i faci daca esti in pielea unui angajat si lucrezi pentru dansa? Totusi, daca doamna aceea are un talent in a media un conflict, inseamna ca este si ea buna la ceva.

| aimond a răspuns:

Trebuie data afara laughing angajatii sunt de vina pentru ca accepta sa lucreze pentru o astfel de persoana. Ea fara angajati este un nimeni.

| Holiday a răspuns (pentru aimond):

"Ea fara angajati este un nimeni."

De fapt e tocmai invers. Nu sefii depind de subalterni, ci invers.