| Crye a întrebat:

Ce profil aveti la liceu? De ce ati ales profilul respectiv?

4 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Real/Ştiinţe ale naturii. Iniţial am vrut să merg pe filologie deoarece le am mai mult cu literatura, limbile străine, etc. Dar mi-am dat seama că nu prea ai ce face după liceu cu profilul ăsta. M-am răzgândit fix în ultima clipă dar nu îmi pare rău.

| thegatekeeper a răspuns:

Stiinte sociale. L-am ales pentru ca ma pricep la materiile de baza ale acestui profil: engleza, romana si istoria, insa in special pentru engleza am vrut (sunt la intensiv engleza).

| wforweirdo a răspuns:

Filologie bilingv- engleză. Sunt conştientă că aş fi dus-o mult mai bine dacă eram la real, dar sunt varză la mate, fizică, chimie, aşa că m-am gândit că n-are rost să mă chinui. Şi da, îmi place că în clasa a9-a am avut vreo 6 ore de engleză pe săptămână.

| MisterIcs a răspuns:

Mate-info deoarece aici inveti destule materii, iar in clasa a XII-a ai o gama variata de facultati de unde alege. In plus, imi place matematica...