| Dodishor a întrebat:

Ce putem oferi unei profesoare?

Răspuns Câştigător
| Euletitia a răspuns:

Buna! Un buchet frumos de flori, spre exemplu trandafiri albi/rosii/roz sau un crin ori daca stii ce flori ii plac ei si o carte din genul ei preferat sau din domeniul pe care o intereseaza pe ea, un CD cu muzica preferata, un lantisor sau bratara din aur sau argint, parfumulo ei preferat, sau, in fine, un parfum fin si elegant, o esarfa de matse naturala, cu un imprimeu dragut si serios, un stiklou cu penita de aur, o iconita din argint cu Maica Domnului(daca e credincioasa), un bibelou dragut din portelan sau ceva o bomboniera sau o vaza frumoasa, o cutie de bombioane si o punga de cafea sau ness, o poza cu toata clasa si eapusa intr-o rama frumoasa si deosebita si o felicitare in care sa-i spuneti catvea lucruri frumoase, sa-i aratati ca o respectati si o pretutiti, ca admirati toate lucrurile care v-a invatat si pe care sa o semneze toata clasa, ca sa ii ramana o amintire de la voi peste ani si ani si sa isi aminteasca mereu de voi. Bafta in alegerea celui mai potrivit cadou!

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Posibilitatea de a fi mândră de elevii săi.

| EmaS a răspuns:

Ascultare! Un buchet mare de flori.

| ALEXANDRA a răspuns:

Florii, un mar... nu stiiu! Depinde, cu ce ocazie? Nu lu-a in serios faza cu marul? Deci daca vrei sa te ajut, as face-o cu mare placere, dar te rog sa imi spui cu ce ocazie?

| dodicuta a răspuns:

Un buchet/ghiveci cu flori, o ciocolata, un parfum, o esarfa, o cafea, o cutie de bomboane.Mai fa si combinatii.

| pazzo a răspuns:

Florile/cafelele/nesurile/ceva de aur(lant inel cercel) sunt cele mai la moda cadouri
in functie de bani care dispui alegi florile sau cafeaua daca ai grosu iai ceva de aur.

| Dodishor explică:

Cu ocazie zilei profesorilorhappy