| DavidIonescunasrr a întrebat:

Ce sa fac daca imi e frica sa imi dau cu spray in nas (trebuie deoarece am sinuzita).Cum sa îl dau fără sa îmi mai fie frica.Va rog seriozitate

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Peste astfel de frici treci doar infrantandu-le.De ce ti-e frica mai exact? Ce crezi ca se poate intampla rau atat timp cat respecti instructiunile? Nimic...

| DavidIonescunasrr explică (pentru dullcat):

Eu am o intrebare cum trebuie dat deoarece eu am văzut ca un pic dus spre laterala nasului spre obraz.Dar cum se da mai exact deoarece pe el nu scrie

| dullcat a răspuns (pentru DavidIonescunasrr):

Inclini capul putin in fata si dai in directia catre obraz, in functie de nara (cu rosu este gresit) :
https://youtu.be/_ytYj1TLojM?si=-zGwZkP7gBp-jl82&t=98

Https://www.youtube.com/results?search_query=cum+te+dai+cu+spray+nazal

| eduardie0 a răspuns:

Pune pe altcineva sa-ti dea. Inteleg, si mie mi-era frica si mi-a dat altcineva pana m-am obisnuit. Sau, inchizi ochii, numeri pana la trei, iar la trei iti dai cumva un impuls, un avant. Poti sa te enervezi pe tine, sa te iei de tine si sa zici "Hai ma, atata nu pot face?" Si s-o faci din nervi.