| Andrutzikka a întrebat:

Ce sa fac daca m`a certaT cu propria mea mama? Vreo idee cum sa ma impac cu ea?

12 răspunsuri:
| Maidanezul a răspuns:

O iei si tu cu binisorul ca te vad clantoasa rau.Ii aduci aminte ca ai auzit de la bunici ca si ea cind era mica era ca tine dar bunicii nu erau suparati pe ea, Si o indemni sa faca la fel.ar cam trebui sa te faci fata de treaba ca nu te incaiera mama ta de pomana nu tot tu sa stai imbufnata.De la ce a sarit la tine ca nu te lua la paruiala daca erai la lectii si aveai ordine prin cotrentele tale. Deci vinovata esti tu.Tu te duci si o rogi sa te ierte si ii promiti ca te faci fata de treaba si ascultatoare

| Andrutzikka explică (pentru Maidanezul):

La 9 ani ai mei nu`s clantoasastraight face

| Maidanezul a răspuns (pentru Andrutzikka):

Am inteles mama ta cauta motiv de cearta si a tabarit pe tine nevinovata, tu de frica ai intrat sub pat sa nu o superi pe mama ta, Mama ta facea de pomana prin camera ta ca ursul in lant.In acest caz tu esti un mielusel nevinovat si trebuie sa primesti scuze de la mama ta. Poti sa te pui pe asteptat

| Andrutzikka explică (pentru Maidanezul):

E vina sh a mea sh a mamel mele, ok? Ea sa sup pe mine si eu pe ea.straight facestraight face x_X

| Maidanezul a răspuns (pentru Andrutzikka):

Pai cum vine asta ca nu pricep? voi va suparati una pe alta din senin. Uite bunicul meu ce zicea ca nu iese fum pina nu dai foc

| dreamgirl16 a răspuns (pentru Andrutzikka):

Cam mult de lucru la 9 ani oh go on.

| Andrutzikka explică (pentru dreamgirl16):

Dapp.

| dreamgirl16 a răspuns:

Cereti scuze si evita subiectul:* ajut`o la treburi sa gaseste`ti de lucru in preajma ei!smug Fa`te utiile, mamele apreciaza asta!:* Stiu cuum e.straight face

| Mann02 a răspuns:

Timpul rezolva totul, nu mai adanci discutia, cand vorbesti cu ea incearca sa eviti lucrul asta. Discuta despre orice altceva dar nu mai adanci discutia, nu incerca sa explici pentru ca asta duce la amintiri si se adanceste.
Mult succes happy

| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Eh.certuri din astea toti avem.
Mama e mama pana la urma te iarta indiferent de ce ai facut.Ti-o spun din propia experienta
Dar totusi incearca sa i vorbesti mai frumos nu comenta la ea fa-i mereu laude gen,, mama ce frumoasa esti azi,, spune-i te iubesc neconditionat...si tu o sa fi mama la randul tau si ai sa vezi ca pe propiul tau copil n-ai sa fi suparata niciodata

| Unbearable a răspuns:

Renunta... nu trebuie neaparat sa te impaci cu ea. Te va baga in seama odata si-odata, ii raspunzi si atat. Tot ea va veni la tine, iti spun din experienta. Daca tu consideri ca ai facut ceva gresit, cere-ti scuze, daca nu, taci si continua-ti activitatile. A trecut. Dar gandeste-te bine! Se mai intampla...

| TeIubescBL a răspuns:

Spune-i ca ai gresit si ca o iubesti enorm! orice inima de mama isi poate ierta copilul, e MAMA si pe viitor nu te mai certa cu ea, pentru ca si ea sufera puppy dog eyes!
NUMAI BINE!