| Kqzu97 a întrebat:

Ce sarbatoare va place mai mult, Craciunul sau Pastele? Argumentati

Răspuns Câştigător
| SMaricel a răspuns:

Mie imi place Craciunul mai mult decat pastele pentru ca de Craciun se simte bucuria si felul unei persoane.adica daca o persoana este rea de Craciu parca i se deschide inima.si simte cu adevarat spiritul sarbatorilor de craciun. dar intr-un fel anume si Pastele are semnificatia lui...

14 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Craciunul. Si Pastele, insa Craciunul mai mult. Zapada, bradul, cadourile, bucuria copiilor... Mai e nevoie de vreun argument?winking

| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Mia imi plac mai mult sarbatorile de Craciun.
Aceasta sarbatoare te apropie mai mult de familie, alaturi de cei dragi, te face un om mai bun, frumusetea naturii plina de zapada, mirosul cozonacilor facute de catre mamici si bunici, mirosul natural al bradului...
Cea mai splendida sarbatoare...

O zi frumoasahappy

| pwp a răspuns:

Craciunul love struck
cea mai minunata sarbatoare!
pentru ca se sarbatoreste nasterea Domnului, e zapadaaa, cantam colinde, impodobim bradul, oamenii sunt mai buni, avem vacanta mai lunga, si lista poate continua happy

| alessia a răspuns:

Logic Craciunul. e ziua mea de nastere.onomastica.impodobirea bradului, revelionul(ador), colinde, uraturi, zapadaaa, si cel mai mult imi plac cadourileeeeeeeee...:*:*:*

| winchesters a răspuns:

Craciunul. love struck[fara argumente.asta`mi plc` mie] big grin
XoXo

| DianaLostInDreams a răspuns:

Mie imi place mai mult Craciunul, e mai special.

| DeeaLove08 a răspuns:

Mie, sincer, imi plac amandoua! de craciun sunt colinde, zapada, impodobim bradul, primesti cadouri, se apropie noul an etc
de paste: vopsesti oua, iti cumperi haine cu sutele, mergi la biserica sa iei lumina, sa treci pe sub masa, ciocnesti oua etc

| dorutza_9395 a răspuns:

Nu imi place nici o astfel de sarbatoarestraight face.

| Dianafamous a răspuns:

Craciunul, pentru ca:
1) e zapada
2)impodobesti bradu`
3)primesti cadouri
4)e vacanta mai mare
5) e revelionu`

| Bubble_7593 a răspuns:

Craciunul love struck

1.primesc mai multe cadouri
2.este vacanta de iarna
4.impodobim bradu
5.stau mai mult cu familia

| p1nk a răspuns:

100% Craciunul.
Imi place mai mult Craciunul deoarece e ziua mea de nastere si onomastica deci primesc multe cadouri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am doua sarbatori la care tin, una tine de la craciun la paste si cealalta de la paste la craciun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Craciunulwinkingwinkingwinkinge zapada, vine " mosu"laughing te duch cu colindu ...simtzi ca e iarna ( Pashtele nu prea imi place )

| seby27278 a răspuns:

Mie cel mai mult imi place Craciunul este o sarbatoare ff frumoasa simti caldura familiei, si imi trezeste amintiri de cand eram mic de Craciun