| SpoiledBrat a întrebat:

Ce se întâmplă dacă mănânci fără sa te uiti pe YouTube

8 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Nimic.

| SpoiledBrat explică (pentru Hyperion7):

Ești penibil

| Hyperion7 a răspuns (pentru SpoiledBrat):

Mulțumesc! La fel și întrebările tale

| SpoiledBrat explică (pentru Hyperion7):

Te raportez imediat

| Hyperion7 a răspuns (pentru SpoiledBrat):

Aypa

| Lukasssz a răspuns:

Dacă mănânci fără să te uiți pe YouTube, nu se întâmplă nimic neobișnuit sau periculos. Mulți oameni mănâncă fără să se uite la televizor sau la orice alt dispozitiv. În mod normal, mâncarea este digerată în stomac și procesată de sistemul digestiv indiferent de ceea ce faci în timp ce mănânci.
Este important să fii conștient de mâncarea pe care o consumi și să îți acorzi atenție pentru a evita să te îneci sau să te sufoci. În plus, este recomandat să mănânci încet și să mesteci bine hrana pentru a facilita digestia și a reduce disconfortul gastrointestinal.
Privitul la YouTube sau la alte ecrane în timpul mesei poate fi distractiv sau poate oferi o sursă de divertisment, dar nu este absolut necesar pentru a mânca în mod corespunzător sau sănătos. Este o alegere personală și depinde de preferințele individuale ale fiecăruia.

| Lupică27 a răspuns:

Faci bube la ochi!

| ILoveBlackCats a răspuns:

In ziua de azi, daca mănânci fara sa stai blocat cu privirea intr-un ecran esti considerat înapoiat, sau mai rau. A înnebunit lumea.