| dany1988122 a întrebat:

Ce se intampla daca nu am bani pe card si inca am abonamentul activ la Netflix? Functioneaza in continuare abonamentul sau se opreste la urmatoarea plata?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Logic căa următoare plata fara succes se oprește.

| Simpatic a răspuns:

Gasesti informatii relevante aici https://help.netflix.com/ro/node/2065

la urmatoarea 'plata' nemaifiind bani, Netflix iti suspenda contul

| mastadont a răspuns:

Te mai lasă cam o jumătate de lună fără să plătești. Am pățit eu recent, se nimerise ca fix în acea zi în care se reînnoia abonamentul să îmi cheltui ultimii bani. Am primit o notificare pe e-mail cum că nu s-a putut efectua plata, îmi arăta cont suspendat dar culmea, încă mă puteam uita la filme. De curiozitate nu am mai alimentat acel card să văd cât merge șmecheria, cam două săptămâni a ținut, între timp notificându-mă de vreo 3 ori că s-a încercat plata și nu s-a reușit.