| Nimeni20192018 a întrebat:

Ce se întâmpla într-o criza economică?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Scad actiunile, investitiile se da peste cap tot ca apoi totul sa revina la normal dupa 2-3 ani economia se recupereaza - chestia asta e facuta intentionat ca oamenii de rand sa nu aibe salarii mai bune si sa nu isi permita multe luxuri. Bogatii raman hotii principali si au de castigat mult pe seama asta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nimeni nu mai cumpără, că nu are cu ce.
Nimeni nu mai investește, că nu are ce.
Nimeni nu mai produce, fiindcă nu are cui vinde, fiindcă nimeni nu mai cumpără.
Banii se devalorizează, azi nu mai au valoarea de ieri.

| Drimmero a răspuns:

Mori de foame

| DespinaPopescu a răspuns:

Hello! Despre criza din 2008 poți găsi online diverse informații, date. Despre cea care se previzionează am citit aici: https://www.wearehr.ro/criza-economica-2/! E mai mult din perspectiva angajatorului, dar cred că este de ajutor și pentru angajați.