| A7n7d7r7a a întrebat:

Ce semnificatie are culoarea mov/ violet? Cei care prefera aceasta culoare au anumite calitati? big grin

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este aiurea să legi preferințele legate de o culoare oarecare de calități.

| Denly a răspuns:

Violetul este culoarea transformărilor, a îmbinării inimii cu mintea, a fizicului cu spiritualul.
Reflectă independenţă, intuiţie şi în acelaşi timp o activitate dinamică şi semnificativă a viselor.
Arată o persoană în căutare. Nuanţele purpurii indică abilitatea de a acţiona cu judecată şi simţ
practic. Nuanţele pale şi clare de violet pot reflecta umilinţă şi spiritualitate. Cele purpuriiroşiatice
pot indica o mare pasiune sau putere a voinţei, şi, de asemenea, nevoia pentru mai
mult efort individual. Nuanţele închise şi tulburi arată nevoia de a se depăşi o anumită situaţie.
Pot reflecta, de asemenea, o imaginaţie erotică intensă sau tendinţa de a fi extrem de
răbdător, nevoia de simpatie şi sentimentul de a fi neînţeles.

| Kharisse a răspuns:

După părerea mea nu cred că o culoare poate influenţa caracterul unei persoane.

Mov
Mov este culoarea spiritualitatii. Adesea persoanele care prefera aceasta culoare sunt deschise, placute si dornice de a afla lucruri noi.

Vor dori intotdeauna sa lupte pentru ceea ce considera ca le avantajeaza, fara sa asculte la ceea ce au de spus alte persoane din jur.

Sunt persoane avide de cunoastere si tocmai de aceea vor dori sa citeasca cat mai mult despre tot ceea ce le intereseaza.

Sunt dornice sa atinga perfectiunea si tocmai de aceea, de cele mai multe ori, vor fi destul de stricte la adresa lor. Sunt in stare sa faca sacrificii si compromisuri pentru a obtine anumite lucruri.

Sunt persoane de incredere, insa atunci cand trebuie sa rezolve ceva foarte rar apeleaza la ajutorul celor din jur. Prefera sa tina totul numai pentru ele iar atunci cand lasa garda jos au asteptari destul de mari.