| chiftelutacrocanta a întrebat:

Ce simti cand vorbesti cu o persoana care are acelasi prenume ca si persoana ta iubita de care probabil te-ai despartit?

4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nimic. Ca să nu o confund(deși chiar era imposibil) cu persoana cu care cică m-aș fi despărțit am denumit-o înainte pe aceasta cu un pseudonim care este și va fi de acum înainte numele ei, un nume întipărit doar în sufletele noastre, primul lucru care ne leagă și care nu ne va despărți deși am fost despărțiți, un legământ și adevărata inițiere a noastră în noua noastră lume. Nașterea a avut loc doar ca să ajungem aici, acestea sunt numele noastre de acum până când le vom uita și noi și cei care își vor aminti de noi, trăind și simțind, sperând, ca un sărman orb, că niciodată esența nu se va consuma spre niciundele apus în oceanele uitării.

| Florentina9210 a răspuns:

Sa nu ii bagam pe toti in aceeasi oala!

| WaterDrop a răspuns:

Imi fuge imediat gandul la ea si e bine sa nu am tacamuri pe langa mine in acel moment pentru ca vor face cunostiinta cu capul meu.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Pai nimic deosebit pana la urma multe persoane au acelasi prenume ca de exemplu Cristi,Florin,Andrei, Alex, Alexandra si altele, nu cred ca m-ar afecta asta, poate doar mi-ar aminti de persoana de care m-am despartit si de acele amintiri cu ea dar nimic altceva.