| Jenny23 a întrebat:

Ce superstitii stiti?

4 răspunsuri:
| eXtreme21 a răspuns:

Buna!
-Sa faci trei pasi inapoi cand iti trece o pisica calea.
-Sa faci primul pas cu dreptul
-Sa nu treci prin fata mortului

Sunt multe, dar nu este corect din punct de vedere bisericesc sa crezi in aceste superstitii, Dumnezeu este singurul in care trebuie sa crezi.
Sper ca am putut sa te ajut.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

-Daca mergi in cimitir la miezul noptii, in nopatea de Hallowen, poti vedea sufletele celor morti dar pretul e propiul suflet.

| Jenny23 explică:

EXtreme21, stiu doar ca imi plac asa sa le stiu

| Dana23 a răspuns:

-Daca trece pisica pe sub patul unde sta mortul pana la inmormantare, aceasta se face strigoi si vine sa i-a un membru iubit din familie cu el sus in cer.Si se spune ca acel mebru ales de mort pateste ceva,de exemplu:accident, boala grava, lovituri puternice etc...Si de aceea cineva trebuie sa pazeasca mortul cat este inca neingropat.