| lory14 a întrebat:

Ce tehnici de relaxare stiti?

7 răspunsuri:
| Butsilee a răspuns:

Nu le pot numi tehnici big grin dar pe mine ma ajuta cand sunt stresata suparata nervoasa, etc De exemplu ies afara si ma plimb, stau cu pisica, ascult muzica bunawinking fac lucruri care imi plac si nu necesita sters maxim ca temele de exemplu rolling on the floor

| 334499 a răspuns:

Masarea capului
sorbitul ceaiului, cafelei happy

| love44katyp a răspuns:

Ia o pauza! Ocupa-te de tine timp de o ora (macar)...De exemplu sportul, ceai in loc de cafea, betzisoare parfumate sau pur si simplu pune-ti la cale un locsor in care sa te retragi, indiferent cat de mic este ( cu paturi, perne, poze, reviste si tot ce'ti doresti)

| ForeignO a răspuns:

Mediteaza, pe mine am relaxeaza cel mai mult. Sau yoga, da rnu te-as recomanda s-o faci de capul tau, citeste pe internet, din carti sau mergi la un specialist.

Eu ma mai relaxez si cu o carte. Sau stau in pat si ma gandesc la lucruri frumoasa, la ceasa vrea sa ss intample in viitorul apropiat. SAau imifac seara o cana cu lapte si miere sau un ceai de tei, sau un ceai ''Somn linistit'' asa se numeste

O zi buna

| romanionu a răspuns:

Frecatul de menta.
Belitul ochiilor la calculator sau TV
Plimbari prin parc
Somn.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Precum zice dirigu meu: rabdare, rabdare, rabdare si iar rabdare ( trebuie sa zici de 4 ori!big grin)