| Biițăăă a întrebat:

Ce vă liniștește cel mai mult?
Dar ce vă deprimă?

29 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Banii,linistea, iubirea,muzica film sunt multe chesti care ma relaseaza
ma deprima despartirea de cineva, suferinta, cearta, dezamagirea, tradarea, uitarea de catre uni, lipsa baniilor, saracia, depresia etc

| T0T a răspuns:

În momentul ăsta să ascult muzică mă liniștește iar să mă gândesc la trecut sau viitor mă deprimă.

| Dariusuu a răspuns:

Cititul, o vorba buna, sau o imbratisare venita din partea unui prieten drag.

Ma deprima prostia, ipocrizia, rautatea, si agitatia din lumea asta.

Pe tine?

| Biițăăă explică (pentru Dariusuu):

Pe mine mă relaxează muzica, cititul, cum ai spus și tu și clar să stau cu el. Însă
mă deprimă școala.
Merci de întrebare c:

| gemeni6226 a răspuns:

Cel mai mult ma linisteste daca sunt tinuta in brate de fiinta iubita si cel mai mult ma deprima singuratatea indelungata.

| Sociopat a răspuns:

Morfina.
Lipsa de bani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

îmbrățișările.
viața mea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce nu mergi la un psiholog? la inceput credeam ca zici la misto dar multe raspunsuri ca astea vad la tine

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

poate și acum zic la miștowinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ciudata mai esti

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

mulțumesc laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pacat ca o iei ca un compliment

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

păcat că iei totul în serios.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dreptate. mai bine ca tine sa fac comentarii pline de drama doar sa fac misto de altii, ori sa atrag atentia. nu stiu care e mai penibil

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

da, eu sunt penibilă.

| Biițăăă explică (pentru anonim_4396):

Sper ca viața ta să devină mai puțin deprimantă.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Biițăăă):

bine, poate că am exagerat spunând asta, aveam și o stare mai proastă. da e normal ca fiecare dintre noi să fie deprimat, deși e un cuvânt prea exagerat, asupra unor aspecte din viața lui. cu toți mai avem probleme, dar asta nu înseamnă că viața noastră e un dezastru, are și părți frumoase.

| Biițăăă explică (pentru anonim_4396):

Te înțeleg. C:
Și mă bucur că ți-ai schimbat părerea.
Eu cred ca important ar fi ca acea persoană care este deprimată sa se refugieze în lucrurile care o liniștesc. Și sper sa le aibă alături atunci când are nevoie de ele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dulciurile ma linistesc mereu.
Ma deprima muzica.

| Biițăăă explică (pentru anonim_4396):

Și mie îmi plac dulciurile. laughing
Și dacă te deprimă muzica, încearcă să nu mai asculți deloc sau să asculți ceva mai vesel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Ce vă liniștește cel mai mult?"
https://www.youtube.com/watch?v=hwDzbZcUTok

"Dar ce vă deprimă?" ipocrizia nesimtitilor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gândurile mele mă deprimă, de aceea ascult muzică / ma uit la filme-seriale pentru a mă distrage și da astea ma liniștesc cel mai mult (^_^)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu.
Nu știu, nu pot să mă gândesc la ceva care ar putea să mă deprime.

| Biițăăă explică (pentru anonim_4396):

Asta e chiar bine. Nici să nu găsești vreun motiv. C:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

^Linişteşte.
Somnul, pot să dorm cu ochii închişi.
Muzica bună.
Emoticoanele alea cu maimuţe de pe wapp.
Anumite persoane.
Cititul.
^Deprimă.
Trezitul de dimineaţă.
Timpul pierdut care putea să fie valorificat în somn, dar câteodată sufăr de insomnie laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot ceea ce ma linisteste ma si deprima.

| Biițăăă explică (pentru anonim_4396):

Păcat. Deși termenii „liniștire" și „deprimare" sunt total opuși, păcat.

| ubox7007 a răspuns:

Eu acuma imi dau seama ca eu niciodata nu imi aduc aminte sa fiu nelinistit...

faptul ca nu ma apuc de invatat odata pentru bac straight face

| Alexandra4500 a răspuns:

Muzica, anime-urile, serialele. Lipsa increderii de sine, lumea din jur, etc.