| Viorash a întrebat:

Chiar e adevarat ca pe 21 mai.Adica sambata maine.
Va veni sfarsitu lumi :O:O:O:O:O:O?

20 răspunsuri:
| AnneMarri a răspuns:

Eu una nu cred în prostiile astea. oh go on
Sfârşitul lumii va veni când va decide Dumnezeu, nu toţi troglodiţii care se cred „mari ghicitori".

| DaNiElA_8352 a răspuns:

Aolooo cred ca am mai citit o suta de intrebari cu acelasi subiect
de unde crezi ca stim noi ce se va intampla maine crezi ca ghicim viitorul sau ce?

| adriana543768654567895334 a răspuns:

Nu. ca doar nu programeaza ei sfarsitu lumii. adica ala care o zis. numai Dumnezeu poate sa faca asta. papa pup

| Alyra a răspuns:

Deci dacă chiar vrei să te stresezi de sfârşitul lumii,nu ai nevoie să zică cineva că sfârşitul lumii vine pe data x. Degeaba au zis că scrie în biblie,căci nu scrie. În biblie scrie că "nu ştiţi nici ziua nici ceasul "
când va fi asta. Nici îngerii din cer nu ştiu, doar Dumnezeu ştie. Sfârşitul lumii ar putea veni mâine, ar putea veni peste 10 ani, peste 1 minut, ar putea veni oricând. Cel mai bine ar fi să nu te mai uiţi la ştiri, oricum nu o să auzi niciodată acolo despre vreun lucru bun.
Deci cum am mai zis, şansele ca sfârşitul să vină mâine sau peste 10 ani sunt egale.
P.S. Singurul eveniment de pe 21 mai a fost şi ar trebui să rămână în continuare doar sărbătoarea: Sfinţii Consantin şi Elena. Calmează-te!

| Simona a răspuns:

Nu cred asa ceva!
Ia spune-mi de cate zeci de ori se zvonea ca "maine " e sfarsitul lumii?
Numai tampenii, sa sperie lumea!

| BOOBZen a răspuns:

Nu

| g3orgianna21 a răspuns:

laughing nu trebuie sa crezi in chestii d`astea... astea se prod prevedea doar cu cateva minute inaintehappy nu-ti fa griji

| Bybanu a răspuns:

rolling on the floor))))))vei astepta si vei vedealaughing

| ombladon a răspuns:

Pe la ce ora vine? laughing

| lorenalory a răspuns:

Nu sunt numai prostii numai dumnezeu stie cand vine sfarsitul lumii

| Blondamea a răspuns:

Da pentru cei carora le place sa creada in minciuni

| NuImiPunNume a răspuns:

Nuu. asta este cea mai mare proste care am auzit-o `ooo vreo data. sa nu crezi in prostiiile astea.

| ƳσʋAиdMɛ a răspuns:

O nouă teorie a conspiraţiei cu privire la dată în care lumea ia sfârşit circulă în Statele Unite ale Americii. O sectă de prezicători a făcut un calcul ciudat şi în viziunea lor lumea se sfârşeşte în dată de 21 mai 2011. Această dată a fost calculată în urma unui text biblic care spune că: "Dumnezeu i-a spus lui Noe: În şapte zile voi trimite ploaie pe pământ timp de 40 de zile şi 40 de nopţi, iar în potop vor dispărea toate creaturile de pe faţa pământului" (Geneza 7:4).

Când Dumnezeu s-a referit la cele şapte zile de fapt înseamnă 7000 de ani pentru că pentru Dumnezeu o zi este echivalentul cu 1000 de ani.Potopul a avut loc în 4990 i.H iar dacă adăugăm cei 7000 de ani o să obţinem dată anului 2011. A doua profeţie priveşte către semnificaţia numărului de zile de la Răstignire până la data de 21 mai 2011. Sunt 722.500 de zile între aceste două date. 722.500 este un număr cu o semnificaţie aparte, pentru că este compus din numerele 5x10x17x5x10x17. 5 semnifica răscumpărare, 10 înseamnă finalizare, iar 17 înseamnă Rai. Numerele reprezintă ziua răscumpărării (5) şi era creştină (10) şi urcarea la cer (17).

| TheSpecialOne a răspuns:

Cat de prost trebuie sa fi sa crezi asa ceva? Si daca se termina, ce, doar unui pacatos ii e frica.

| daηă a răspuns:

Tampenii oh go on.

| Nian a răspuns:

Buna. Nu este adevarat. este o mare prostie. Nimeni nu poate sa prezica sf lumii numai Dumnezeu straight face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, va veni. Vezi cum faci sa te prinda pe WC, sa mori satul.

| xbetz a răspuns:

Da!

| zagred a răspuns:

Daca ai citit biblia acolo scrie ca nici Dumnezeu nu stie cand va fi sfarsitul lumi dapoi noi pacatosi. Dar sincer eu nu cred ca sfarsitul lumii va fi cum apare la tv sau cum credem noi ca vor veni apele, cutremur etc.winking

| qmzdnsajdlk a răspuns:

Da, este adevarat, lumea este deja distrusa de pacatele dupa care coexistam, asa ca pregateste-te, maine vei da socoteala atotputernicilor pentru viata plina de pacat pe care ai dus-o.