lolita
| lolita a întrebat:

Chiar era necesara stergerea acestor intrebari? unde este libertatea de exprimare? "Chiar putem ignora ceea ce este evident? http://www.youtube.com/watch?v=581DyMl5dzQ " si "Credeti ca asemenea,, comportament" este demn de urmat? Atunci cum va explicati ca atatia oameni se imbulzesc sa,, aprecieze"acesti oameni? http://www.youtube.com/watch?v=tMenolDPd6I " daca raspunsul este afirmativ atunci propun stergere tuturor intrebrilor jignitoare adresate ateilor de ex : "De ce ateii nu se sinucid daca considera ca nu viata nu are rost? de ce se mai zbat cu viata asta si asa de crunta daca oricum nu vom fii nici rasplatiti nici pedepsiti de fapt nu vom exista dupa moarte?
e inevitabil macar credinciosul are credinta totusi si are motive sa traieasca "

5 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Cei ce le-au raportat au uitat un lucru, specificat clar la Întrebări frecvente, pe care, din păcate, se pare că nimeni nu le citeşte şi anume-" Ce se intampla daca raportarile sunt injuste sau abuzive?
Toate postarile respinse in urma raportarilor sunt verificate de noi. Mai mult, noi vom re-aproba pe site tot ce a fost respins fara sa fie cazul si fiecare raportare abuziva va fi contorizata. Celor care insumeaza 10 raportari abuzive li se va revoca dreptul de a raporta."Dacă toţi ar citi regulamentul TPU n-ar mai fi atâtea probleme pe site...

Abh
| Abh a răspuns:

Am vazut intrebari pe acest site care nu-si aveau rostul, intrebari indecente, malitioase, nerusinate. Cine utilizeaza acest site, o face ca sa se destinda, sa ajute pe altii, sa fie ajutat. Viata asta e si asa destul de grea ca sa mai fim nevoiti sa citim orice intrebare deplasata si vulgara.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adminii nu au ce face. Daca n-ar fi atatea intrebari ar fi pustiu site-ului si si-ar pierde din popularitate. E clar un lucru: nu-ti convine o intrebare, treci peste ea. Desi eu zic asta, n-o aplic. Ma enerveaza tenta religioasa care este la stiinta si filosofie, intrebarile banale sau despre relatii. Aceste enumerari acopera intrebarile serioase care au nevoie de ajutor si cauta un raspuns.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda, poveste veche, deseori si indelung dezbatuta. Multe postari au fost sterse aiurea-n papusoi. In schimb sint destule tembelisme care salasluiesc linistite pe site. Timpeniile nu deranjeaza pe nimeni.