| anonim_4396 a întrebat:

Chiar nimanui nu ii pasa daca ti-e rau de numa? I-am spus prietenilor si iubitei si nimic, cica mda.
Poti muri si nimanui nu ii pasa.

19 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Chiar. Si mie mi se rupe.
Te simti rau = problema ta. Pe tine te doare, tu trebuie sa vezi ce ai.
Ceilalti pot doar sa te lase in pace pana iti revii.

| Mosotti a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu, cand ai o problema si imi zici, incerc sa te ajut cumva si eu.
Dar el exagera, e altceva.

De ex acum cateva zile ne-a sunat o vecina sa ne zica ca ii e rau, m-am dus cu mama acolo, i-am luat tensiunea, glicemia, s-a constatat ca avea tensiunea mare 174 in loc de sub 140, am stat acolo, am mai stat de vorba, i-am dat o pastila de tensiune ca aveam noi, si intr-o ora a inceput sa se simta mai bine.
Nu am lasat-o asa.

Femeii ii era rau, abia mai vorbea, avea ameteli, nu avea pastile in casa, nu nimic, nu putea singura sa-si rezolve problema.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Mosotti):

Da, cazul ala e ok.
Dar ceva imi spune ca persoana care a pus intrebarea, mai mult cauta atentie.
Nu cred ca eu sau tu, cand avem o migrena ori vreo basina din aia dureroasa, anuntam tot neamul, si asteptam sa ne planga la capatai.

| Mosotti a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Evident ca nici eu nu zic la tot neamu banalitati de dureri sau altele, mie nici cand mi-e rau mai tare nu zic daca stiu ca nu are cu ce ma ajuta.
Zic doar daca simt ca m-ar putea ajuta cineva si atat.
Daca nu ma poate ajuta, nu are sens sa zapacesc omul de cap aiurea.

Sa te plangi aiurea, nu ajuta deloc.

Poate prin faza ca tot zicea ca moare, ca aia, cerea atentie de fapt, dar asta e grav, inseamna ca iubita si prietenii nu-i dadeau atentia normala care trebuia asa cum el le-o dadea lor, ca daca primea atentia care era normal sa o primeasca, nu mai avea nevoie sa exegereze ca moare.
Deci persoanele alea nu-s potrivite in anturajul lui.

| Mosotti a răspuns:

Pai si cine te-a pus sa stai cu asa prieteni si iubita? Da-i in pm dupa faza asta.
Daca mai stai cu ei, esti chiar fraier.

Trebuie sa stii sa-ti alegi prietenii si iubita! Si atunci acelor oameni le va pasa.
Dar prietenii si iubita ta te tin de prost doar sa-i distrezi, iar cand e ceva rau zice "mda".

Dar parca vad ca stai mai departe cu ei, iar cand se va mai intampla ceva, iar o sa te miri.
Am dreptate?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu in locul tău i-as părăsi pe toți, as tăia orice contact cu ei, nu ești deloc respectat de aceștia, nu ii interesează soarta ta, sau poate te vaiti tot timpul si s-au saturat și ei sa audă cum te vaiti

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu se vaita deloc tot timpul, prietenii si iubita il tin doar cand ii distreaza, iar la ceva mai rau, nu au treaba, stiu f multe cazuri asa.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pai cam vad ca nu le pasa de soarta mea... stiu ca nu au ce sa imi faca cand mi-e rau ca mna. dar macar sa incerce sa ma faca sa rad sa ma simt bine idk

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Probabil,pai eu am spus clar ce sa facă, eu asa as fi făcut, eu sunt dintr-o bucata,când a am spus ca se viata prea mult a fost sa verific dacă chiar asa e,sa răspundă,eu il cred, și am detaliat ce sa facă, el face ce simte, eu îți spun ca nu mi-ar trebui o asa iubita, și asa prieteni. Pare mai mult iubita lor decât a lui, asa reiese din întrebare, el e exclus, sigur sta cu el pe interes. Eu dacă as avea o iubita care mi-ar spune ca se simte rău, as mute și munții din loc nu mai sa ii fie bine, aici vad ca nu se întâmplă asa ceva

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Am avut drepte
acum 30 minute | tedeeee a întrebat:
Pot sa imi pierd iubita din cauza ca, cand sunt bolnav tot exagerez? Si zic ca sunt pe moarte si din astea in gluma

Asta e și problema. S-au plictisit oamenii de cum se tot vaita.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici mie nu mi-ar trebui o iubita sau prieteni carora sa nu le pese, dar in cazul lui deja e altceva.

Pai daca zice in gluma, de aia iubita zice "mda.", s-a obisnuit cu felul lui de a fi. Dar oricum daca-l iubeste, nu se intampla nimic, se obisnuieste cu el si e okey.

Vad ca nu mai e intrebarea lui aia cu pierdut iubita.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Nu o zis boss ca e în gluma, nu o menționat acest cuvânt, își bat joc aia de el.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai ai zis ca a zis asa:

"Si zic ca sunt pe moarte si din astea in gluma".

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Da,ai dreptate, am omis chestia asta laughing
Oricum îl considera un păcălici, asta nu schimba nimic

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda, poate il considera pacalici.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Îmi răspunzi men te rog la întrebarea pe care am postat-o, ultima? happy

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Am raspuns acum, nu eram la calculator cand ai postat intrebarea aia. Ti-am dat cerere de prietenie ca sa vad cand mai postezi.

| 1234haha a răspuns:

Vorbeste cu familia ta, prietenii nu prea exista

| Mosotti a răspuns (pentru 1234haha):

Exista prieteni, doar sa stii sa iti alegi, eu de ex am 3 prieteni buni care chiar sunt prieteni.