| SweetCherry a întrebat:

Cica daca te tunzi in noptile cu luna plina sau nu mai stiu parca luna in crestere parul iti creste mai repede.
Nu stiu daca e adevarat dar vreau sa incerc.
Cand sa ma tund?
Eu am citit pe net ca pe 5 decembrie e luna noua si pe 21 luna plina.
Cand sa ma tund?
Acum sau pe 21?

5 răspunsuri:
| Shinen a răspuns:

Buna!
Eu nu cred in chestiile astea. Sunt doar superstitii.
Dar, daca tu crezi, tunde-te pe 5 decembrie, de luna plina.

Pa, pa!

| EuSiCuMine a răspuns:

Sincer, eu nu prea cred ca este adevarat.
Dar daca vrei sa iti incerci norocul incearca pe 21. Din spusele tale iese ca in luna plina sa te tunzi. Si cum ai zis si tu pe 5 e luna Noua, deci eu zic sa incerci pe 21.

Bafta; x

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cicaaaa numai prosti vorbesc asaaaaa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe 21 dec./de 12 ani ma tund sau imi tai varfurile atunci cand e luna plina, intodeauna mi-a reusit tunsoarea si am fost multumita.
bafta

| diana1509 a răspuns:

Eu de vara aceasta am inceput sa imi iau din varfuri cand e luna plina(iti iei cate un cm).mie mi-au spus 3 cuafeze (fara sa le intreb eu...am intrebat care este secretul ei pentru ca avea par lung si bogat si mi-a spus povestea asta. urmatoarele 2 mi-au spus acelasi lucru fara sa aduc vorba.si pe ele le-am intrebat cum le-a crescut parul asa de lung si mi-au zis acelasi lucru)si credeti-ma ca nu este o prostie...iti creste parul mult mai repede.nu cred ca mai bogat dar mai repede sigur mi-a crescut.si eu am crezut ca este o prostie pentru ca nu are nici o legatura dar totusi am zis sa incerc.eu zic sa incercati si voi