| xVanii a întrebat:

Cica " in 21 mai este "declarat" sfarsitul lumii." Ce credeti despre asta?

Răspuns Câştigător
| Alyra a răspuns:

Deci dacă chiar vrei să te stresezi de sfârşitul lumii,nu ai nevoie să zică cineva că sfârşitul lumii vine pe data x. Degeaba au zis că scrie în biblie,căci nu scrie. În biblie scrie că "nu ştiţi nici ziua nici ceasul "
când va fi asta. Nici îngerii din cer nu ştiu, doar Dumnezeu ştie. Sfârşitul lumii ar putea veni mâine, ar putea veni peste 10 ani, peste 1 minut, ar putea veni oricând. Cel mai bine ar fi să nu te mai uiţi la ştiri, oricum nu o să auzi niciodată acolo despre vreun lucru bun.
Deci cum am mai zis, şansele ca sfârşitul să vină mâine sau peste 10 ani sunt egale.
Oamenii care inventează lucrurile de genul ăsta sunt nişte proşti care nu vor decât să ne sperie.
P.S. Singurul eveniment de pe 21 mai a fost şi ar trebui să rămână în continuare doar sărbătoarea: Sfinţii Consantin şi Elena.

11 răspunsuri:
| AnneMarri a răspuns:

Eu una nu cred în prostiile astea. oh go on
Sfârşitul lumii va veni când va decide Dumnezeu, nu toţi troglodiţii care se cred „mari ghicitori".

| DaNiElA_8352 a răspuns:

Nu cred
si daca zic acest lucru cativa... si voi credeti tot ce zic niste mosi.
si inca ceva numai Dumnezeu stie cand va veni sfarsitul lumii

| thegreatgatsby a răspuns:

Eu zic doar LOL

| KiddFaraSentimente a răspuns:

Idem. laughing
Doar Dumnezeu stie cand vom muri. tongue

| mrsolo a răspuns:

Sfarsitu lumi in capu lor. trezirea SECOLU 21 happy inca mai credeti prostii din astea? nu am avansat destul?

| IancuSilviu a răspuns:

Da? Vine sfarsitul?

De cand in astept :X

| MysticWayz a răspuns:

La fel ca tine! :))
Si am mai citit si PROSTIILE de aici :
http://apocaliptic-2012.blogspot.com/......11-nu.html
Pe cine pacalesc astia? :))
A zis un mosneag care nu mai gandeste ca sfarsitul lumii vine pe 21, si gata au inceput sa sara in sus!

| TheSpecialOne a răspuns:

De ce milioane de oameni se iau dupa un prost care minte ca pe 21 mai este ziua p**i...

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne...o zice un mos de 80 si ceva de ani...cine ii el? Dumnezeu? O.o

| nolan a răspuns:

Sa credem in ceea ce delireaza un bosorog indoctrinat mistico-religios este o dovada a lipsei totale a discernamantului, dar a crede intr-o carte in care scrie ca d-nezeu ii invata pe niste salbatici sa-si taie un anumit organ imprejur si unde sa-si faca nevoile este o dovada de adanca spiritualitate, nu Rosy?!
Din ce s-o fi inspirat acest "invatator"?! Din legendele olimpului? Poate din basmele romanesti vechi?
Sa ne aducem aminte de ce spunea un mare presedinte al Americii: "va veni vremea cand povestirile despre nasterea fiintei supreme din pantecele unei fecioare va fi pusa alaturi de legendele olimpului"