| anonim_4396 a întrebat:

Cica toleranta e o virtute. Dar ar trebui ea manifestata si fata de intoleranta?

6 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Fata de intoleranta nu!

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Depinde cum vrei sa stingi focul: tot cu foc sau cu apa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pui capcane?
Dar privim ipotetic lucrurile, fiindca ai inceput cu "cica", adica e doar un zvon!
Si asa ramane!
Sumumul tolerantei devine prostie sau imbecilitate!
Toleranta in fata intolerantei e un soi de "hai sa intoarcem si celalalt obraz" pentru a primi palma!
Aici nu institui eu reguli, dar vorbesc din felul cum eu ma manifest: toate au o limita, chiar si toleranta, nu-s iisus! Nici macar vreun ucenic!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi place ca atunci cand e vorba de virtuti, se inghesuie lumea, ceva de groaza...mai urmaream si eu cate o intrebare, nu ma bagati in seama, ma plictisesc!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eh, e grele...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toleranta e a crestinilor. Ei sint invatati sa intoarca obrazul daca sint palmuiti. Bine ca in biserica spun ca au invatat si cind ies pe usa bisericii, nici nu mai asteapta sa li se dea palma ca te iau ei la pumni. Eh, daca intrebi nedumerit de ce, iti raspund furiosi ca te-au citit, esti ateu si nu meriti sa traiesti rolling on the floor