| Smileeeeeee a întrebat:

Ce parere aveti despre toleranta si intoleranta? Dau funda+vot!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
1.Toleranta-A putea sa tolerezi lumea din jurul tau, asa, cu bune si cu rele, tolerezi oamenii cu bun simt, cu suflet mare, modesti, cinstiti, onesti.
2.Intoleranta-este opusul tolerantei,apare atunci cand oamenii pur si simplu nu se mai tolereaza intre ei,nu tolereaza oamenii fara bun simt,nesimtiti,necinstiti, rai, exista unii oamenii care nu mai pot tolera nici in ruptul capului PROSTIA OMENEASCA, si asa mai departe.
Sper c-ai inteles sensul acestor doua!
Pa, pa!