| doctoru_5476 a întrebat:

Cind isi va da seama o fata de 16 anii care a plecat la prietenul ei fara acordul parintilor ignorindui, ca a gresit, au nu-s va da

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O dată și o dată tot pleca pe drumul ei. Că a plecat mai devreme asta este.
Dacă își va da seama vreo dată că a greșit numai timpul o poate spune.
Acum stau și mă gândesc după numeroasele tale intervenții pe site vina cea mare cui aparține? Nu ție care i-ai dat libertate prea din timp? Pe băiatul ăsta nu-l cunoaște de ieri și azi a fugit în lume cu el!
Uite-te în trecut și vezi unde ai greșit, nu că s-ar mai putea repara ceva dar vei vedea ce anume i-a lipsit de nu mai vrea să știe de tine chiar dacă s-a îndrăgostit până peste cap de el. Loc în sufletul ei pentru voi este dar cineva undeva nu a știut să păstreze aceste locuri.
Pa, pa.

4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Poate isi va da seama, poate nu! Adolescentii sunt predispusi la razvratire cand sunt tinuti prea din scurt! "Lesa" trebuie lasata mai larguta, ca sa poata sa traiasca si ei bucuriile dragostei, in mod legal, fara sa fuga de acasa! O sa invete din propriile greseli! Din pacate! Asta dupa 20 de ani!

| Vizitiul a răspuns:

Cand o sa constientizeze ca viata nu-i chiar roz precum crede ea. La prima confruntare cu o situatie ceva mai dificila, care necesita prezenta unei persoane iscusite, in acest caz fiind parintii. In viitorul apropiat o sa dea cu capul, "iubirile" de acest gen se aprind repede, dar se sting cat ai clipi.

| Rukhsandra a răspuns:

Cand descopera ca tipu' cu care a plecat nu e asa cum era inainte si intervin lucruri intre ei si isi da seama ca mai bine era acasa cu parinti ei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate a gresit sau poate ca nu. Poate ca cel pe care la- ales sa-i fie alaturi este un inger de om, care da dovada de rabdare, calm, intelegere, care nu impune reguli stricte si nu este autoritar. Iti inteleg intentiile. Cred ca o iubesti foarte mult pe fiica ta, vrei sa o ocrotesti sa o protejezi, dar esti autoritar si nu ii lasi probabil libertatea de care are nevoie o adolescenta. E puiul tau si iti este greu sa accepti ca e adolescenta si nu copilasul cu care te jucai pana mai ieri. Doar ca nu stii sa comunici cu ea, dai dovada ca nu o poti intelege, nu ai rabdare. Vorbeste cu un psiholog daca crezi ca nu poti gasi o solutie, daca crezi ca nu poti trece cu bine peste aceasta perioada din viata ei. Are nevoie de tine si de increderea ta. Fii mai deschis, fii alaturi de ea!