| Victor453 a întrebat:

Cine a privit filmul Jocurile Foamei?
Va placut?
Ce parere aveti sau impresii aveti?
Cite parti ale filmului ati privit?
Aceasta este pentru acei care vor sa-si verifice cunostintele pe baza filmului https://www.tpu.ro/quiz-uri/jocurile-foamei/

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Am vazut toate partile + majoritatea filmelor "fanmade".
Stiu si rezumatul cartilor laughing Erau niste parti precum trecutul lui Haymitch sau Finnick Odair ce nu apareau in filme.

Sincer sa fiu primele 2 au fost cele mai bune. Al 2-lea a fost preferatul meu pentru ca atunci au aparut multi dintre castigatorii editiilor anterioare *pe care ii stiam datorita rezumatelor despre care vorbeam*

Dupa partea a 2-a s-a stricat tot. Am fost DEZAMAGIT profund de acel final. De ce?

Stim cu totii ce s-a intamplat cu Primrose.
Sincer... mai bine i-ar fi ucis pe toti in Catching Fire decat sa faca finalul asta.

Pe de alta parte, sunt de parere ca realizatorii filmelor nu au avut cine stie ce viziune.

Inca exista destula poveste pentru a face 1-2 filme de succes pe baza povestilor din spatele personajelor.

De exemplu, povestile lui Finnick Odair si Haymitch ar putea sa fie prezentate cu usurinta ca filme separate si sa faca niste incasari uriase. Sunt mult mai bune decat oricare dintre ultimele 2 parti ale seriei. (Revolta)

Este doar parerea mea.

| Victor453 explică (pentru RainmakerX):

Sunt de acord cu tine, primele duua parti erau cele mai bune, dar a 3 si a 4 m-a dezamagit total si a distrus toate sperantele

2 răspunsuri:
| Namaparissia a răspuns:

Am vazut toate partile, mi-a placut si o sa ma apuc sa citesc si cartile.Parerea mea? Ideea a fost foarte buna, ba chiar a fost si premiat filmul.