| freehugs a întrebat:

Cine a vazut filmul Hachiko:A dog's story? Deci e superb filmul...nu ai cum sa nu plangi!

3 răspunsuri:
| Adella05 a răspuns:

Eu l-am vazut

si sunt perfect de acord cu tine nu ai cum sa nu plangi!love struck.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, asa e. Este o lectie pe care o primim in ceea ce priveste dragostea neconditionata si devotamentul, de la animale.
Doamne, cate s-ar rezolva in lume si in societatea noastra daca macar 1% din sentimentele acelui animal le-am avea si le-am si exterioriza fara sa ne fie teama de ridicol.

| thealchemist a răspuns:

De acord cu tine. eu am plans pentru original, cind eram copil, dar imi amintesc foarte bine subiectul, si ce e mai important, acum fiind barbat, nu imi e rusine. de fapt trebuie sa le fie rusine celor care nu pling. ca si "the bear" (l'ours), este un film care nu numai ca te aduce aproape de animale, dar te inobileaza.