| tweety_8071 a întrebat:

Cine a vazut filmul silent hill? ati inteles ceva din el? eu una nu prea...mai ales finalul filmului e o enigma pentru minebig grin...cine ma lamureste care-i faza...ca nu inteleg nimic din film.:*.mersi:*

Răspuns Câştigător
| dulc3'maria a răspuns:

Silent Hill este povestea unei femei pe nume Rose, care o cauta pe fiica ei, Sharon, printr-un oras foarte straniu, aparent abandonat.

Femeia trebuie sa-si salveze copilul care e pe moarte, si din disperare ajunge intr-un univers alternativ unde ajunge sa faca un pact cu un demon, pentru a-si salva fica.

Scenariul este bazat pe jocul video Konami, care este apreciat drept unul dintre cele mai inspaimantatoare jocuri video.

6 răspunsuri:
| Cretaker a răspuns:

Cum a zis cheloo... si-asa filmul nu se compara cu seria de jocuri, care e waaaaay better.Cica se lucra la un sequel pentru film, dar...nu se mai stie nimic.

| cheloo74 a răspuns:

Sfarsitul da de inteles ca nu revenisera inca in lumea reala. Ar fi bine sa joci si jocurile. Multe faze din film au legatura cu jocurile pentru ca filmul e o transpunere cinematografica a acestora. Eu le-am jucat pe toate. Fiecare joc are mai multe sfarsituri si acestea depind de ceea ce ai facut la un moment dat in cursul jocului.

| dyna_1486 a răspuns:

Pai.in final alessa a reusit sa se razbune dupa 30 d ani in care a fost tinuta in adancul iadului d diavol pentru ca mai tarziu sa apara rose si sharon.cand au venit ele sharon a disparut.ma rog cand au ajuns acolo au intrat intr-o alta dimensiune.asta nu am prea inteles nici eu. dar pana la urma a fost gasita d christabella care vroia sa o arda si pe ea asa cum facuse si cu alessa.credea ca asa va indeparta raul definitiv din SH.pentru as putea salva fica din mainile christabellei rose a facut un pact cu diavolul.care i-a cerut sa il lase sa intre in ea pentru a putea intra in biserica unde urma ca sharon sa fie arsa.cand a ajuns acolo a incercat sa ii convinga pe oamenii d acolo ca nu era corect c facea christabella si ca au procedat gresit cand au arso d vie pe alessa.christabella a incercat sa o omoare.si atunci si-a dat seama ca a adus si 'intunericul' cu ea. apoi a iesit alessa si i-a omorat pe toti cei care i-au facut rau. dupa care s-a terminat totul.rose si sharon s-au intors acasa si totul a revenit la normal. sper ca am fost d ajutor:*

| dyna_1486 a răspuns:

Fiica*..scz am gresit:d

| tweety_8071 explică:

Da dar totusi ele nu puteau fi vazute cand au venit acasa. el nu le vedea... dc?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te uiti mai bine la sfarsit...sharon cu rose sunt moarte...iar aceea nu e realitatea, adica ele nu ajung acasa pe bune si asa