| Dan a întrebat:

Cine indreapta spre faliment Romania si de ce?

Răspuns Câştigător
| matura a răspuns:

Dupa umila mea parere, desi nu ma pricep, nu prea este tara falimentara, tara este lipsita de oameni preocupati de viitor, adica de urmasii nostri.De vina sunt toti care nu muncesc, toti care fac legile fara judecata, sau pentru a incuraja nemernicia. Vorbim mult, dorim mult si multe, dar stam, este mai usor.Capra vecinului este totdeauna mai grasa decat a noastra pentru ca noi stam pe scaun si vecinul este cocosat de munca.

6 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Oameni ca tine, ca mine, toti suntem musafiri temporari pe Pamant. In functie de scopul intrebarii poate discutam mai la obiectwinking Remarc de la o vreme tonul intrebarilor tale si ma gandesc daca intr-adevar esti in dificultate in privinta lor sau daca te plictisesti si vrei sa pornesti dezbateri. Dezavantajul aici e ca o intrebare de o saptamana ajunge totusi ingropata si cine raspunde nu se mai intoarce. Sau poate ca iti cauti motive ca sa nu mai intri din cauza nivelului insuficient si vrei sa iti spui ca ai incercat dar nu ai cu cine? happy Te rog sa nu interpretezi gresit raspunsul meu aici, dar sincer din intrebarile tale nu pot sa citesc inca expresia fetei sau curiozitatea din privire si incerc sa ghicesc cat mai putin.

| denisa_2911 a răspuns:

Guvernul asta de *** si noi oamenii.In ziua de azi exista doua feluri de oameni:bogati si saraci...mai de mult, mai demult erau toti egali...pacat,daca se va continua asa se va alege praful.

| angella1972 a răspuns:

Cei care fac greve pentru a cere drepturi salariale marite, fara a se gandi ca altii nu mai au nici ce pune pe masa la copii, traiesc dintr-un somaj mizer, si nu mai au nici puterea sa vocifereze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scriam o prostie Dane, cine? tu, eu noi, cei care am ales, impreuna cu altii care NE-AU ales.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pestele de la cap se-mpute. Deci clasa politica. Ei conduc tara si deci ei sint cei care permit si contribuie la asta. De ce? Pentru propriul interes. Au ceva de cistigat din asta si stim cu totii ce... cum stau lucrurile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tarile bogate dane.ca de aia santem noi saraci.altminteri am fi bogati cu totii.inainte eram 23 de milioane si eram ocupati cu totii.in comunism in perioada de puternica industrializare cand si copii stiau sa faca un aparat de radio.acum ne-am imprastiat prin toata lumea cand la noi au fost inchise toate, desfiintate sau marginalizate.plus coruptia si politicienii si milionarii de mucava.