| darkstar a întrebat:

Cine stie cum sa transform un fisier PowerPoint in unul pps?

Răspuns Câştigător
| waXonwaXoff a răspuns:

E simplu, ai power point in fata click dreapta pe el>>rename(pentru al renumi)>>acolo o sa scrie New Microsoft PowerPoint Presentation. ppt sau numele fisierului. ppt>>stergi ppt si scrii pps, apoi dai enter.

atentie trebuie sa contina niste prezenteri ca sa mearga!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai nou

| ravas a răspuns:

Deschizi fisierul pptx, modifici sau nu ce ai de modificat, iar la iesire da "save as" cum iti doresti ( in acest caz "save as Power Point Show" sau pps )