| MihaelG a întrebat:

Cineva pe site care este in cautare de socializare si prieteni? Daca da las nr meu de telefon pentru Whatsapp, Notati 0729597567, sau pentru mmesaje, sau daca sunt persoane care nu au wapp si au mess sa imi spuna si eu ii caut! Salut o zi bu a sin nou! Astwpt cat mai multe raspunsuri si cereri!

21 răspunsuri:
| Speed99 a răspuns:

Stii ca oricine iti poate trimite acum mesaje prin boti la numarul ala, si sa te spameze cu 50 de SMS-uri pe secunda, nu? Tare stralucit esti.

| RAY a răspuns (pentru Speed99):

Cum se face asta?

| Speed99 a răspuns (pentru RAY):

Nu vrei sa-ti spun si cum sa intri in database la NASA? laughing

Sincer nu stiu cum se face, dar am vazut atatea "victime" incat e usor de asumat ca nu-i greu de facut. Probabil sunt cateva script-uri, oricum nu e nimic complex, din moment ce sunt doar niste boti. Cu putin studiu pe internet, cred ca oricine poate invata sa faca asa ceva.

| RAY a răspuns (pentru Speed99):

Acel sms trebuie trimis de pe o retea de telefonie care prespune credit,nu poate cineva sa trimita sms non stop insati retea nu permite asa ceva,orice cartela are o limita de mesaje, vezi craciun, paste cand numai poti trimite, asa cum nu poti suna non stop, plus ca un sms nu se poate trimite cu nr necunoscut desi blochezi nr si adio, nu crede orice aiureala

| Speed99 a răspuns (pentru RAY):

Exista site-uri care te lasa sa trimiti sms-uri prin internet, fara cartela. happy cat de greu crezi ca ar fi sa creezi un astfel de program si sa pui un bot sa trimita mesaje in felul ala?

Chestia cu blocatul numarului: stai linistit, ca pana sa blochezi numarul, ti se blocheaza intreg telefonul, deoarece primesti in jur de 20 de mesaje pe secunda. In momentul ala, intreaga cartela e "useless".

| RAY a răspuns (pentru Speed99):

Da e posibil, de asta e bine sa avem grija cui dam nr

| RAY a răspuns (pentru Speed99):

Am reusit eu acum, am gasit o aplicatie, mi-am trimis 100 de sms vin pe rand toate

| RAY a răspuns:

Prieteni nu gasesti nici real da virtual, fi serios, uite asa faci mb de la uni care te suna

| RAY a răspuns:

Nu fac eu asa ceva, mi-am trimis singur sa vad daca merge, nu sunt genul man sunt un ingeras

| T0T a răspuns:

Te-a sunat o prietenă și a zis că ești copil dar din păcate băiețel. Nu, merci.

| MihaelG explică (pentru T0T):

Ammmm cum adica stai o clipa! Ce sunat, ce prietena ce baietel? Fii mai pe intelesul tuturor! laughing

| T0T a răspuns (pentru MihaelG):

Suntem din același județ. Te-a sunat cineva cu ascuns și era o prietenă de a mea că mi-a spus azi și am intrat și eu pe TPU și am văzut întrebarea.

| MihaelG explică (pentru T0T):

Si tu zici ca am decat 12 ani?

| Andreea0512 a răspuns (pentru MihaelG):

Cel mult. happy

| MihaelG explică (pentru Andreea0512):

Wauu ia si mai gandește că...pfff! Dar sa vedem ce varsta imi mai dai acum laughing))

| MihaelG explică (pentru T0T):

Din ce localitate esti?

| Andreea0512 a răspuns (pentru MihaelG):

Nu te-am sunat ca sa-mi ''demonstrez'' ca ai mai mult de 12 ani, si nici nu vreau sa incerc.
Nu ma pricep la ghicit de varste, poate am gresit cand am zis ca ai doar 12 ani, nu stiu sincer.
Dar pe bune, sa-ti publici nr de telefon pe un site public?

In fine, e treaba ta!

| CostinAlamariu a răspuns (pentru MihaelG):

Doar*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing

| Andreea0512 a răspuns:

Nu-ți dau mai mult de 12 ani. Ce om ar fi atât de inconștient încât să-și publice numărul de telefon pe un site. PUBLIC.

Având în vedere că ești atât de incoștient să-ți lași numărul pe aici, habar n-ai la ce riscuri te-ai expus.
Oricine poate vedea asta oricând, și se poate întâmpla orice.
Acum sper că ești mulțumit, sunt sigură că ai primit o grămadă de apeluri și mesaje, exact cum ți-ai dorit.;-)

| MihaelG explică (pentru Andreea0512):

Nu ba chiar din potriva nu am primit nimic in ciuda ta!