| anonim_4396 a întrebat:

Comform modei tampite a liceului, in fiecare an in ultima zi pana la vacanta de iarna, fiecare clasa da o mica "petrecere" la scoala unde se bea suc, se mananca fursecuri, se asculta colinde cu Hrusca/Fuego si colegii isi fac cadouri unul altuia.

Chestia asta cu cadourile se desfasoara in felul urmator: seful clasei a scris numele tuturor elevilor pe cate un biletel iar apoi fiecare din clasa a tras un biletel. Fiecare trebuie sa cumpere cadou aluia care i-a picat pe bilet. Adica chiar daca ti-a picat cel mai antipatic om din clasa, esti obligat sa-i iei cadou.

Mie mi-a picat sa-i fac cadou unui baiat(si eu tot baiat sunt).

Dati-mi si mie niste idei cu ce as putea sa-i iau lu` asta. Ceva pana-n 100 de lei. Trebuie sa mai precizez ca sunt la liceu d-ala "bun", deci nu pot veni cu ceva ordinar ca o bratara cu numele lui, o felicitare sau un bibelou ca o sa comenteze toti...Trebuie sa fie ceva mai "complex".

Daca nu gasesc nimic o sa-i iau pana la urma un ceas dar astept sa vad ce idei mai aveti si voi. Da, dau si FUNDA.

1 răspuns:
| michelia a răspuns:

Suma este foarte mare pentru un cadou la scoala.
Ceasul e ceva reprezentativ pentru o persoana ( il porti mereu), de aceea nu cred ca e o idee buna sa te aventurezi cu asemenea cadou( asta si-l ia el doar).
Poti alege: - un set pix si stilou din mall ( dragute sint destule sub 100 lei)
- un aftershave de marca ( daca aveti virsta pentru asa ceva) ( aici iti dau pot da citeva nume daca o sa fii interesat).
- o camasa de la magazinele voastre din mall ( Kenvelo, H & M, etc )