| iKronstadt a întrebat:

Comportamentul omului din zilele noastre se potrivește perfect cu cel al întregului regn animal. Părerea mea. A voastră care este?
FOR FUN: http://www.imdb.com/video/imdb/vi2555838489/

11 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Nu,animalele nu au multe din obiceiurile noastre scelerate,nu se omoara intre ele ca sa se distreze,nu fac pe epicii inviolabili distrugand si cotropind invoalat teritoriul celorlalte animale,ba mai mult, in majoritatea timpului, desi sunt cateva exceptii, animalele de aceeasi specie se ajuta intre ele, asta pe cand noi nu incetam sa cautam noi moduri de a ne sapa unul pe altul, spre propria noastra propasire materiala/spirituala.Suntem la ani lumina de speciile astea ce le numim eufemistic si plini de fala(cretina,de altfel) "inferioare".Nu zic ca avem de invatat extrem de mult de la ele,ca,daca am fi oameni ideali,am putea de-a binelea sa ne consideram superiori,fara sa picam in ipocrizii,dar putem sa ne revizuim comportamentul,incat sa nu ajungem si mai rau,pentru ca oricum,multe dintre "aplicatiile" mintii si comportamentului uman sunt scelerate grav si irecuperabil. Oamenii au: tortura,genocid, crima la comanda, necrofilie si multe, multe altele, care ori nu-mi vin in minte acum, ori n-au fost enuntate de nea George Carlin:

http://www.youtube.com/watch?v=0guEKMVYmZ8

Suntem o rusine pentru intregul regn animal, din care si noi facem parte, fiind hominizi.Simplul nostru creier extrem de complex,cel putin pe hartie, nu aduce scuze pentru dovezile de retard acut pe care le aruncam tot mai des pe masa, in fata celorlalti reprezentanti ai acestui regn, care, culmea, pot uneori desena mai bine decat 50% din oameni(elefantii) sau pot face multe alte lucruri cu un creier "inferior". Suntem parazitari.O sa disparem, iar asta va fi cat se poate de benefic pentru orice alta specie, nu meritam sa existam.Comportamentul nostru,a fost dintodeauna, per total, unul jalnic, gregar, chiar subuman pe alocuri, desi numele n-ar trebui sa ne permita un comportament subuman.

| Hombre a răspuns (pentru Dumnezău):

Daca aveam acum vreo 20 de ani sigur trageam si un pui de plans la ce ai subliniat, dar... stau si ma intreb, daca dupa doua saptamani nemâncat fiind, izolat intr-o cusca iti arunc o pisica, oare o mai gasesc peste cateva zile? laughing

| iKronstadt explică (pentru Dumnezău):

Când le repetam unor useri că omul este cel "mai curvă" animal, mă luau cu filozofii degeneratewinking
Deci, omul este cel "mai curvă" animal"! Și, in final, extincția omului va fi desăvârșită chiar de el.

| Dumnezău a răspuns (pentru iKronstadt):

Extinctia psihica,a omului ce il cunoastem astazi,ca specie,e inevitabila,si se petrece in timp ce respiram,dar cred cu tarie ca suntem suficient de cretini ca grup, incat sa facem si un element care o sa ne elimine fizic, sau, cel putin, sa ne puna in pericol grav de extinctie.Animal "curva" poate fi si hiena, nu stiu daca la fel de tare ca omul, insa, cert, este foarte denaturata ca specie.

| Dumnezău a răspuns (pentru Hombre):

Nu conteaza, Hombre, baga niste lacrimi si la senectutea ce-ti apartine, ca mai scot eu popularitate si rating pe site prin influentare ta in mod dramatic. Pisica o tin sa ma joc cu ea, indiferent cat de absurd pare.Mananc chestii din mine, care nu-mi folosesc, testicule pane gen.Nu mi-ar displace deloc un regim bazat pe legume si ocazional, niste carne de homo sapiens sapiens, si-asa n-aveti nicio aplicabilitate dupa moarte, cum au animalele.

| Downfall a răspuns:

În cele mai multe cazuri, aşa e. Iar românii cred se numără printre cei care se pricep cel mai bine la asta.

| harciog a răspuns:

Eh mai Kron "asta-i jungla de la noi/n-avem lei dar avem boi".

| pyma a răspuns:

Părerea mea e că exagerezi. Să insulți cu atâtă ușurință regnul animal... urât straight face.
Tare filmulețul rolling on the floor)).

| iKronstadt explică (pentru pyma):

Știu... știu. Știu că am obiceiul ăla cu săritul calului (nu mereu, dar întotdeauna), așa că cer scuze tuturor animalelor big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai ales a oamenilor cu a animalelor cand e vorba de o partida sexoasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Animalele scumpele animale, nevinovate care-si traiesc acelasi curs al vietii, nu-si incalca regulile cat despre om. ai putea face o teorie imensa da na' ar curge "epitete" la greu. Si sa sune si mai frumos, omu-i om, dar depinde de care om.