| gigiro a întrebat:

Concret, daca maine ati fi alesi presedinte sau prim ministru, de unde ati lua banii pentru relansarea tarii?

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Cu riscul de a arde vesnic si practic, de a ma carboniza in flacarile iadului as impozita bisericile.As legaliza prostitutia si as percepe impozit.As investi in agricultura si in economie.As prezenta proiecte concrete, statistici reale nu balbaieli analfabete cum fac ministriioh go on

April
| April a răspuns:

De la toti cei care alcatuiesc topul milionarilor in tara asta de saraci.

| Bacemi a răspuns:

In primul rand din '' banii de lafaiala ''. Din genul de cheltuiala 7x valoarea unui produs sau serviciu pe piata. Din banii de '' batut joc de Romania ''. Mereu cheltuielile se fac mai mari decat ar trebui prin aranjamente cu diverse persoane fizice sau juridice.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Confiscarea averilor ilicite, sau in cel mai bun caz impozitarea lor; Impozitarea manelistilor; Reducerea cheltuielilor cu parlamentarii care stau la hotel desi au case in apropierea Bucurestiului.Pentru cei care stau in provincie mai bine s-ar cumpara apartamente de serviciu care sa fie ocupate pe vremea mandatului de alesii nostri acestia decat sa se arunce banii pe fereastra pe hoteluri; Starpirea contrabandei cu alcool si tigari.Aceasta contrabanda continua sa existe din complicitatea hotilor cu politistii si mai marii statului!

| gigiro explică:

Va multumesc tuturor, sunteti fantastici! V-as da la toti funda, dar, regulile jocului.