Concurs: La ce fel de vacanta de vara visezi?

Vacanta, soare, plaja, piscina, relaxare... Ca sa va bucurati de toate in sezonul estival si sa nu va tina pielea, va invitam la concurs alaturi de Farmec!

Pentru a castiga unul dintre cele trei seturi de premii, tot ce trebuie sa faceti este sa ne raspundeti aici pana pe 15 iulie la intrebarea:

La ce fel de vacanta de vara visezi? Ce ti-ar placea sa faci si pe unde te-ai plimba?

Premiem cele mai interesante trei raspunsuri cu un set format dintr-o emulsie de plaja SPF 10un lac de unghii Disco (mov), un ulei bronzant SPF 6 si o emulsie autobronzanta.

Multa bafta!

161 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa ma trezesc cu autotrenul in mana si sa plec la distante mari dar sa nu fie in Comunitate ci in Romania.

| Bylok a răspuns:

Hmmm...3 saptamani la munte cu iubitul si toti prietenii mei ar fi perfect happy

| PatyKan a răspuns:

Atata timp am visat la vacanta de vara! Atatea planuri, atatea visuri de implinit... Mai conteaza locul daca esti alaturi de persoanele dragi?! Mai conteaza daca esti in tara sau afara daca distractia e asigurata? Vara asta vreau sa fiu eu, vreau sa las timiditatea acasa, vreau sa ma relaxez, sa intalnesc noi oameni, sa-mi fac noi prieteni, sa ma bucur de tot alaturi de familie/amice... Vreau sa fug de agitatia oraselor, nu conteaza unde! As merge incantata la mare sa ma bucur de plaja, de soare, de tot ce natura ofera cu atata generozitate! La fel de fericita as fi si la munte, intr-o excursie cu cortul... De ce nu? O vreme departe de tehnologie nu cred ca ar dauna. Dar acum ma gandesc ca la munte e posibil sa dau nas in nas cu vreun urs. Deci, am hotarat! Plec la mare! Acum... plec! happy

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Mi-as dori sa am sansa de a ajunge pe Insula Maldives, daca voi strange o suma buna de bani as vrea sa ma mut acolo!
E un loc superb, cu mult soare, caldura si e inconjurata de apa.

http://www.youtube.com/watch?v=2m5e18qby4A

http://www.youtube.com/watch?v=vQ68uTVpiV4&feature=related

Dar voua?

O zi placuta! :)

| Ixodes a răspuns:

De cate ori visez la o vacanta perfecta, ma visez in Antalya relaxandu-ma, bucurandu-ma de peisaje, de plaja, de cumparaturi, dar mai ales ma visez innotand cu delfinii…

| MariaO a răspuns:

Ca mai toata lumea, visez la o vacanta exotica. Hmmm, cred ca m-as multumi cu Maldive( loc care mi-a ramas undeva in creier, dupa ce am vazut cateva poze din vacanta unei colege). Palmieri, pielea mea bronzata mangaiata de razele soarelui (desigur, protejata de Emulsia de plaja SPF10-Farmec), cocktailuri, iar seara bai in marea de un negru nesfarsit. Eh, insa voi ramane cu visatul.
Pana una alta, impreuna cu inca 8 prieteni, sper sa ne simtim cat mai bine si in saptamana din august pe care avem de gand sa o petrecem in Jupiter.
In fond, cred cu tarie ca omul sfinteste locul, asa ca o mana de oameni cu voie buna pot face din orice vacanta una de neuitat!
Astept cremele pentru nasurile baietilor si oja pentru mine! Hi hi big grin

| cHoCollaTeFllory a răspuns:

Buna! Mi-ar place-a sa fiu pe o plaja, din Spania. Cambrils sau Ibiza... Consumand bauturi alcoolice, si nu numai. Ziua pe plaja si prin locuri mai pustii cu baiatul ''visurilor mele'' facand poze, capatand un bronz de invidiat, alergand unul dupa altul, alintundunetongue cazand in apa blushing. Mergand la shopping, si sa facem schimb de ''gusturi'', cumparand haine. Apoi, sa luam cina pe o terasa aproape de mare, simtind briza ...Seara prin club, dansand distrandune fara griji sau responsabilitati pana in zori, spre sfarsit, trezindune amandoi intr.un dormitor fara nici un regret!big grin

| DaianaDC a răspuns:

Visez la o vara relaxanta impreuna cu persoane dragi si prieteni buni. Cel mai relaxant e la mare sau undeva intr-un loc linistit, o pensiune la munte cu piscina! Ce as face..Plaja, m-as plimba, as asculta muzica, as iesi la iarba verde. Daca vacanta ar fi la mare m-as plimba pe plaja si prin statiunea respectiva, iar daca as fi la munte la fel, as urca pe munte, as sta la iarba verde sau as merge cu cortul.

| Marya6329 a răspuns:

Visez la o vacanta dincolo de civilizatie, sa fiu doar eu si natura, sa-mi pot inipari pasii in locuri neumblate de om si negandite de minte umana. Daca tot e vis, ma gandesc la ceva maret, deasupara norilor dar dedesubt de cer; undeva unde canta doar pacea, undeva unde armonia predomina iar gandurile se imbiba de speranta, undeva unde pot visa ce vreau fara ca cineva sa ma judece.Simt ca acest loc pe care-l caut nu este chiar asa departe, acest loc este paradisul meu.Mi-ar placea sa merg acolo unde ma poarta vantul, sa zbor impreuna cu pasarile, ah! cata libertate poarta sub aripile lor...Mi-ar placea sa fac orice, atat timp cat fac ce simt orice este permis.Aceasta-i vacanta la care visez, si visez...

| CautNume a răspuns:

O vacanta de vis, de neuitat ar dura toata vara.As vizita aproape toate destinatiile de pe Pamant.
Prima oprire - Nisipurile de Aur, Bulgaria.As sta toata ziua la plaja. Dupa voi merge la Marea Mediterana, in Turcia.Ar urma Italia, unde as sta putin mai mult.In prima zi voi merge la Turnul din Pisa, iar in urmatoarea la Colosseum. Dupa, o plimbare cu avionul pana in Egipt la Piramide. Apoi o excursie in Madagascar. Urmatoarea destinatie ar fi pe un alt continent, in China.Nu stiu ce as vizita, dar cu siguranta voi afla cat mai multe despre traditiile lor.Iar pe un alt continent, de data aceasta pe singurul continent ce este si tara, Australia.Ar urma un lung zbor cu avionul, dar cu siguranta ar merita pentru ca as ajnge in Rio de Janeiro. Daca tot ajung in aceea parte a Terrei, n-ar mai strica o zi calduroasa de plaje in Bahamas.Si, printre ultimele orase vizitate, New York. Ultima oprire de pe "harta vacantei" - cea mai frumoasa tara din lume, Romania.Aici as sta pana s-ar termina vara.Primul oras ar fi Baia Mare apoi, Cluj, Brasov, Sibiu, Craiova, Constanta si nu in ultimul rand, ultimul loc vizitat din "turul lumii" - Arcul de Triumf, Bucuresti.
Oricum, ideea ca as tari o asa vara a fost, este si va fi un vis ce probabil nu se va implini niciodata day dreaming

| AdyAdeluş a răspuns:

Eu visez la o vacanta in Paris.Sa fac Sopping cat e ziua de lunga si sa nu stau un minut in loc.Ar fi o vacanta de care le-as povesti si strainilor pe strada.

| Razvan03Andrei a răspuns:

Este o dimineata linistita.Incep sa dau semne ca ma trezesc mai ales din cauza zgomotelor, dar dupa un maraton intreg de seriale m-am pus inapoi in pat.Am simtit ceva pe maini, parca ma incalzea putin, ceva ce vine de afara.Se pare ca razele soarelui intrau nestingherite pe geam.Le-am ingnorat si mi-am continuat visul meu, dar din nou am fost trezit de cateva portiere.Am zis sa nu ma uit pe geam pentru ca stim ca trebuiau sa soseasca acum vecinii mei(au fost intr-o vacanta pe plaja in Romania), dar acum aud si niste voci, fiind in somnul meu dulce de dimineata nu intelegeam mare lucru si nici nu doream asta.Cineva intra la mine si imi spune sa ma scol si sa ma imbrac, iar eu am crezut ca e o gluma dar din moment ce hainele si totul era pregatit se pare ca mi se pregatea ceva.Am iesit afara si am vazut pe parintii mei in masina care mi-au facut semn sa urc in spate.Cheile erau in contact si stiam ca mergem undeva, am observat si groaza de bagaje(deci alea era zgomotele de "fermuar").Mi-au spus ca au sa-mi faca o surpriza si ca sa vezi, vizitam Sarbii, dar la ora asta?
In fine, nu am comentat si am vazut ca am trecut granita, am vizitat cateva orase dar tot ii intrebam ce facem.Totul era o surpriza asa ca nu vream s-o stric eu.
Cand am ajuns, tot ce puteam sa zic era:
" wooooow. uau "
Probabil ca nu ma credeti, dar am ajuns in Muntenegru-Serbia la Marea Adriatica.Am lasat parintii sa ne cazeze, eu mi-am petrecut acele ore pe plaja.Totul bine si frumos pana cand vad ca claxoneaza cineva in spate si simteam ca parca vrea sa ma uit.Am zis sa ma uit si am fost impresionat cand am vazut ca cea mai buna prietena a mea a venit cu mine("parintii mei.").
O saptamana perfecta de sarituri in apa si nu pot sa povestesc ce am facut acolo.Ce s-a intamplat acolo, acolo a ramas.Aceasta saptamana s-a completat mana-n mana cu luna ce a urmat.O saptamana grozava la munte dar nu toata saptamana si cu "amigo" pentru ca dupa 3 zile a plecat.Totul a fost perfect.
As vrea sa ma zis ca a fost un vis, dar totul a fost doar imaginatia mea.Nu am avut niciodata ocazia.Mereu mi-am dorit sa merg pe o plaja din aceea cu lume care nu te deranjeaza sau vrea sa te fure, cu plajele superbe si intretinute foarte bine(cu nisipul acela auriu si foarte fin), cu apa albastra, curata si linistita te poti vedea totul prin ea si daca mergi in larg cu barca sa poti face scufundari si sa vezi animalele din apa.
Sa poti sa stai sub un palmier si sa te relaxezi putin dupa ce ai baut un cocktail sau sa iei un cocos, sa bagi un pai in el si sa bei.Sa te plimbi pe strada si sa vezi orasul superb cu traditiile lui.Sa stai noapte sa te uiti la luna si cum straluceste apa cand luna se reflecta sau cand soarele apune. Dimineata sa te intreci cu soarele si sa fii primul care se scoala si sa fugi pe plaja cu nisipul inca nu fierbinte.Asta ar fi ceva.Acuma vacanta perfecta exista din mai multe privinte, ce am spus mai sus e vacanta ideala.

| Pufi1999 a răspuns:

O excursie in dulcea Romanie. Nu ma refer la mare, ca mie nu-mi plac valurile, eu prefer calmul apei dintr-un bazin si amuzamentul unui parc acvatic.

Mi-as dori sa vizitez Franta (nu neaparat Turnul Eiffel ). As dori sa vizitez castelele de pe valea Loirei despre care am auzit mult prin carti. Mi-as dori foarte mult sa vizitez acest loc. Este un vis de-al meu : sa ajung in locurile in care s-a petrecut actiunea din cartile lui Alexandre Dumas tatal pe care il apreciez mult. As dori sa vizitez patria lui d'Artagnan sau a reginei margot, a lui Bussy d'Ambroise, a lui Carol al IX-lea si a altor personaje in care ma regasesc mai mult sau mai putin

Locul perfect pentru o seara din vacanta ar fi la umbra unui palmier de pe malul unor ape cristaline stand cu un laptop in mana si navigand pe TPU

P.S.: promit ca daca o sa castig o sa am grija multa de pielea mea (sa nu ma ard) si o sa mai incerc produse farmec si Gerovital

| KevinAnthony a răspuns:

Eu visez la o vacanţă de vară scăldată în curcubeu, unde să ma bucur de cele mai colorate colţuri ale planetei şi de fiecare clipă pe care o trăiesc!

| KirigayaKirito a răspuns:

Visez de mult..sa ma bucur de soare, dar nu cum fac altii..eu nu sunt ca aceia, eu mereu trebuie sa fiu altfel...sa ma bucur de soare pe varful unui munte, apoi sa cobor in fuga pe dealuri, sa calaresc un cal alb in ploaie, sa ma bucur de viata. Apoi sa merg, la ghetarul nostru din pestera Scarisoara, sa ma racoresc, sa beau o ciocolata calda in acel ''congelator'', apoi cand ies sa fiu intampinata de un cocktail de pepene rosu..recee.Visez la o vacanta parfumata, sa stau in apa si sa stralucesc impreuna cu ea. Uneori e bine sa ai o minte de copil, asa mai ai curaju' sa visezi, chiar si la vacanta perfecta. :X

| KirigayaKirito a răspuns:

Buna dragilor happy, suntem foarte curiosi cine au castigat? big grin

| sirina_7189 a răspuns:

Vacanta de vara pe care o visez este la o laguna albastra sau la un ocean. Mi-ar placea sa fac scufundari sa ma plimb prin pesteri si sa vad castele medievale...toate acestea cu sora mea.

| Maria02 a răspuns:

Vacanta mea perfecta, ar fi cu partenerul meu pe o insula pustie, unde sa fie detoate magazin, mall,, piscina, de toate, sa fim doar noi 2batting eyelashes, si sa putem cumpara tot ce vrem si sa facem tot ce vrem gratis! :Xlaughing)

| Sweete a răspuns:

Deci, eu visez la o vvacanta undeva in niste insule tropicale.Vantul sa imi treaca prin par, soarele sa trimita razele lui blande peste pielea mea probabil aramie.Visez sa ma plimb pe plaja, privind apusul ce imi bucura privirea.Visez sa inot in marea inspumata, ce ma poate purta oriunde doreste.Seara, sa stau intinsa pe o patura, privind stelele, cautand Carul Mare si Carul mic, si alte constelatii.Visez sa aud valurile ce se spulbera inainte, sau cand ajung la mal.Visez ca tot ce am spus mai sus sa devina realitate.

| anonim1808 a răspuns:

Mi-ar placea o vacanta in Bora Bora, sa ma balacesc toata ziua, sa fac plaja multa, sa ma bucur de soare din plin.

| Sylvia97 a răspuns:

Visez la o vacanta cu aer rustic, pitoresc. As prefera sa ma cazez intr-o suburbie din Franta sau Austria. Mi-ar place sa merg prin pesteri, munti si mi-as dori sa vizitez castele! happy

| siriusblack98 a răspuns:

Sincer as vrea o vacanta pe undeva prin Alaska. As vrea sa stau acolo vreo 2-3 luni de zile si sa pot sa traiesc dupa cultura localnicilor, sa mananc ce mananca ei si sa muncesc cot la cot cu ei. Am vazut emisiuni pe la TV si mi se pare super interesant big grin

| W3R4 a răspuns:

Desi e foarte cald,as visa, si mi-as dori din suflet sa merg in Egipt!
Pentru ca acolo e asa mult soare, ma pot bronza, dar am si multe de vazut:piramidele, templele...camilele... laughing
As vrea sa vizitez si orasul Cairo, dar mai ales, sa merg la muzeul din Cairo, si sa vad mormantul lui Tutankamun! ...cine stie,poate si pe sotia lui,Tutankamoaca! laughing
Un alt loc care mi-a ramas in suflet:Turcia!
Si acolo e foarte frumos! love struck
Mi-ar place sa vad Moscheea Albastra,din Istanbul,sa ma plimb prin tot orasul,si sa iau suveniruri,pentru cei de-acasa,
iar la final, seara, sa fac o plimbare cu vaporasul, pe Marea Marmara! love struck
Si nu in ultimul rand, mi-ar placea sa merg si in Germania!
...nu stiu ce am de vazut acolo,dar eu vreau sa ma urc pe un munte,si sa strig cat pot de tare:"Ioleleihuuuuuuuuuu!" laughing
Cel putin,asa fac nemtii!
Dar,cum am scris si mai sus,"visez" la o astfel de vacanta, deoarece, deocamdata nu am cu cine merge.
Ma multumesc ca merg la Mamaia! Nu, nu la statiunea Mamaia, ci la mamaia la tara! laughing

| Anonima264 a răspuns:

As vrea o excursie intr-o tara straina(de preferat Spania), dar sunt multumita sa imi petrec vacanta si in Romania pe plaja!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-am ridicat din pat doar pentru a scrie nimicul ăsta, deoarece mâine sigur îl uitam. Astăzi din lipsă de ocupaţie am căzut puţin pe gânduri şi ce-mi veni în cap? Să caut trecutul. Am încercat să-mi amintesc trecutul. Am căutat prin mii de arhive şi sertăraşe... Am întrebat mii de copaci şi sute de dealuri. Am întrebat cerul şi soarele.
Nţ, de fapt îmi este bine şi aşa. Ar fi fost frumos. Încep să şterg, să scriu, să şterg, să te şterg, să te uit. Am încercat sa-mi amintesc de persoana ce eram cândva. Din fericire, n-am gasit mare lucru aşa că am renunţat să mai caut. Îmi e atât de dor cateodată de cineva, încât mi-aş dori... Oh. Nu aş vrea să cad din nou în aceaşi capcană.
Dar am căzut şi cad, pentru că în fond, îmi place căldura de iulie.
Vacanța mea? Ha! Pe Amazon, departe...stând pe o barcă singur, neștiut de nimeni, căzând în vise aiurite iar si iar, cu apa verde în jur, cu micii pești tovarăși.
3 luni de uitare, de bucurie, de cădere.De stat pur si simplu.
De pauză. Apoi,pur și simplu te trezești că s-a terminat,că trebuie să te intorci la lucru, că totul a fost prea scurt.
Dar timpul trece repede, așa că într-o clipită totul va fi refăcut, retrăit, deoarece voi călători prin alte țări, că doar vara a venit din nou.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-as dori din tot sufletul meu sa merg la mare dar nu am noroc,niciodata nu am mers si nici nu voi merge crying Visez in fiecare seara la marea albastra,sarata,vreau sa simt cum plutesc pe ea, iar soarele sa imi bata in ochi alintandu-mă... Ahhh, nu va dati seama ce norocosi sunteti, cei care mergeti la mare, offf, iubesc apa dar nu am 20 de milioane ca sa stau 1 zi crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Visez la vacantele de vara pe care le aveam cand eram copil. Nu voi uita niciodata cum ne suiam in ciresi, corcodusi, nuci, cam tot ce se poate in materie de pomi fructiferi.
Sentimentul acela de vara, de libertate, de copilarie, lipsa grijilor - toate acestea nu se pot regasi decat foarte greu astazi.
Pentru mine, vacantele copilariei erau vacantele perfecte.
Ca adulti, putem visa la vacante exotice prin colturi indepartate ale lumii, insa nu suntem niciodata cu adevarat liberi si fericiti cum eram in copilarie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Visez la o vara linistita, pe plaja Italiei sau a Greciei.Vara vreau doar sa ma relaxez, sa uit de toate problemele si sa ma simt bine! Mi-ar placea sa ma plimb pe plaja, ceea ce o sa si fac, deoarece vara imi indeplinesc toate poftele deoarece dupa cateva luni de munca, merit si eu o mica vacanta.Vara e cel mai frumos anotimp, este foarte scurt pentru mine, de aceea vara petrec la maxim fiecare clipa!

| M1hai a răspuns:

Mi-ar placea sa merg in Japonia happy, in Tokio cel mai tehnologizat oras din lume, plus ca e curat!

| CannbalCorpse a răspuns:

Mi-ar placa o excursie in Hawaii sa stai sub umbra unui palmier si sa beau limonada si sa dansez hula.Dar deocamdata ma multumesc sa merg la piscina