| MarianGeorgeBumpy a întrebat:

Copiii sunt educati la scoala sa devina cat mai curand productivi. La 20 de ani omul ar trebui sa faca copii. La 40 de ani omul trebuie sa aiba deja copiii mari pentru ca dupa 40 de ani omul incepe sa nu mai fie valabil intr-o civilizatie bazata pe productie-consum?

Răspuns Câştigător
| Apokales a răspuns:

Da, ai dreptate. Mereu ii aud pe astia mici cum ca trebuie sa prioritizeze obiectivele in programul lor, sa fie proactivi, ca nu au chef activitati insipide cum ar fi jocurile video. Au ajuns tinerii in ziua de astazi ceva de speriat, nu mai au timp. Si da, la 40 de ani esti terminat, nu te mai cauta nimeni pe piata muncii cu toata experienta ta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Apokales):

Te caută și la 50 daca ai experiență de muncă și ai lăsat o vorba buna pe oriunde ai fost.

Mama are 55 și cu toate că muncește, primește mereu oferte.

| MarianGeorgeBumpy explică (pentru Apokales):

La 45 de ani bunic. La 70 strabunic. Cam asa ar trebui sa arate o familie ideala.

| Apokales a răspuns (pentru MarianGeorgeBumpy):

Fii serios! In ziua de astazi nu-ti permiti luxul asta fara sa zaci in mizerie. Pana iti castigi independenta financiara dureaza. Si nici relatiile nu mai sunt ce au fost inainte de 2010, inainte ca retelele sociale de genul Facebook-ului sa devina populare.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt în ziua de azi la 40 de ani ai copii laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt. Asta e problema. Sunt educați să tocească. Asta nu e productivitate și nu ajuta pe nimeni. De aia nu au majoritatea de lucru.