| xLove a întrebat:

Craciun fericit tuturor! Ati asteptat Craciunul? Ce planuri aveti pentru acest craciun? Ati fost cu colindul?

Răspuns Câştigător
| DumiY a răspuns:

Buna!
Craciun fericit si tie!
Da am asteptat Caraciun, pentru ca este sarbatoarea mea preferata, tine trei zile, afara este zapada, impodobim bradul si miroase a vin cu scortisoara si lamaie big grin.
Pai m-am gandit ca de acest Craciun sa fac 4 lucruri laughing. Sa stau acasa cu familia, sa merg in vizita, sa ies la pationar cu prieteniisi sa imi bat parintii la cap sa mergem in vacanta la munte (desi nu cred ca am vreo sansa). Am fost cu colindul insa doar la cateva rude.

| xLove explică (pentru DumiY):

La mine nu mai e zapada sad E soare acum afara.

Craciun fericit!

| DumiY a răspuns (pentru xLove):

Pai si la mine e soare. S-a cam topit zapada. Insa eu nu simt ca e Craciun daca nu este zapada si nu este frig desi pare ciudat.

| xLove explică (pentru DumiY):

Intr-adevar, nu mai e Craciun, fara zapada! Nu mai exista sentimentul acela unic, pe care il ai doar de Craciun!

Sarbatori fericite!

| DumiY a răspuns (pentru xLove):

Asa este. Chiar de dimineata cand m-am trezit m-am uitat pe geam...si parca mi-a venit deodata sentimentul acela ca nu este Craciun. Dar e bine si cu un pic de caldura. Poate in zilele urmatoare va fi asa cum ne dorim big grin.
Craciun fericit in continuare kiss!

22 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Nu pot spune că am așteptat Crăciunul, dar nici că am trecut pe lângă el.
Planuri pentru aceste trei zile nu am, tot ce voi face este să stau în casă, pe TPU, altceva nu cred.
Şi da, am fost cu colindul. Am fost cu câteva prietene, şi a fost foarte distractiv.
Sper că aşa va fi şi Crăciunul viitor.
Sărbători fericite, în continuare!

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Multumesc,asemenea!
Sincera sa fiu, nu. Nici un plan. Da, am fostlove struck. De duminica searalove struck.
*-*

| Woodenpints91 a răspuns:

Este o zi la fel ca oricare alta. Ar fi trebuit să-mi fac alte planuri în afară de ce fac de obicei?
Chiar există oameni atât de dobitoci încât se bucură după calendar?

| xLove explică (pentru Woodenpints91):

Vai, iarasi am onoarea sa ma cert cu tine? Hai pa, persoanele gen tu ma dezgusta. Stiai bine ca noi nu suntem tocmai prieteni, dar iarasi ai comentat. Macar daca scriai ceva dragut, ca totusi, e Craciun. Se vede ca esti foarte plin de tine si ipocrit. Duci lipsa de comunicare, si de aceea comentezi astfel? Ti-am urmarit cateva raspunsuri, dupa acea disputa, si am vazut ca nu sunt singura ta victima, mai sunt inca vreo 20-30. Atat pot sa spun, deoarece e Craciun, si chiar nu vreau sa ma complic de sarbatori: Dumnezeu va avea grija si de cei ca tine!

| xLove explică (pentru Woodenpints91):

Pentru tine, majoritatea lumii e proasta, dobitoaca etc. N-as vrea sa am in cercul meu de prieteni unul ca tine. Acuma serios, iti place sa te certi, de intruna pui paie pe foc? Nu ti-a ajuns ultima noastra cearta? Chiar nu te inteleg... Si mai spui ca aceste zile sunt ca oricare altele. Poftim?! Ca oricare altele? Jeasus, e absurd! E o sarbatoare mare, cu o semnificatie aparte! Nu toata ziua mergi cu colindul, impodobesti bradul, pregatesti masa pentru musafiri, vine Mos Craciun. E o sarbatoare unica, deoarece e doar odata pe an, si toata lumea se pregateste pentru ea! Fiecare cu ce poate! Unii cu mai mult, altii cu mai putin, dar important este ca respecta CRACIUNUL!

| unknownn a răspuns (pentru xLove):

Si daca e Craciun ce moloz? Cea mai de rahat perioada a anului, toti oamenii sunt falsi si prefacuti!

| Woodenpints91 a răspuns (pentru xLove):

Ce-i atât de greu de înţeles că eu n-am aceeaşi religie ca tine? Deci, chestiile gen crăciun şi alte căcaturi nu mă mişcă absolut deloc.
Doar pentru că-i 25 decembrie, ar trebui să renunţ la propriile mele idei şi păreri şi să adopt altele pupincuriste doar pentru că este considerată o zi specială de către adepţii unei religii de căcat?
N-ai să vezi asta la mine.

E o sărbătoare unică, foarte bine, sărbătoreşte-o tu şi cu cei care cred în asta. Dar nu-mi cere asta şi mie, care n-am absolut nicio treabă cu religia şi tradiţiile voastre. Ca urmare, pot să mă piş liniştit pe crăciun şi dumnezeu, atâta timp cât nu cred în aşa ceva.

| xLove explică (pentru Woodenpints91):

E treaba ta! Nu am nimic importiva religiei tale! Dar daca nu crezi in Craciun, n-ar trebui sa comentezi astfel!

| Woodenpints91 a răspuns (pentru xLove):

De ce nu? E doar o chestie enervantă care mie nu-mi place. Cum ar trebui să comentez?

| xLove explică (pentru Woodenpints91):

Pai poate pe unii care sarbatoresc aceasta sarbatoare, si muncesc pentru a avea ce pune pe masa de Craciun ii jignesti! Te gandesti doar la tine.

| xLove explică (pentru Woodenpints91):

In fine. chiar nu mai vreau cearta!

Vacanta placuta!

| Woodenpints91 a răspuns (pentru xLove):

Da, normal că mă gândesc doar la mine, la cine altcineva ai vrea să mă gândesc?

Şi ăia care muncesc să aibă ce pune pe masă de crăciun, sunt idioţi. Un om normal ar munci ca să aibă ZILNIC ce pune pe masă.
Dar cum majoritatea mănâncă tot anul' fasole şi fiertură de leuştean, iar când vine crăciunul se umflă de sarmale, friptură si cârnati...e de aşteptat.

| Xtadelo a răspuns:

Cel mai naspa Craciun straight face

| SimonaNicoletaღ a răspuns (pentru Xtadelo):

Asa este!
*-*

| xLove explică (pentru Xtadelo):

Da. din pacate. Azi la mine a fost cald, zapada s-a topit... E urat. Dar important este ca sunt alaturi de cei dragi!

| Xtadelo a răspuns (pentru xLove):

Putin imi pasa de zapada straight face

Răspuns utilizator avertizat
| ciufuliiciii a răspuns:

Da l-am asteptam, nu am planuri o sa stau cu familia si da am fost si cu colindul happy