| DonEduardo a întrebat:

Credeti ca animalele de companie exotice ar trebui sa le aiba oamenii daca nu sunt periculoase, sunt nascute si crescute in captivitate si/sau au dizabilitati?

Răspuns Câştigător
| Catrice a răspuns:

Nu. Așa cum nici un om nu ar trebui ținut captiv, nici un animal n-ar trebui.

| DonEduardo explică (pentru Catrice):

Prin asta, te referi la absolut toate animalele, domestice sau nu?

| Catrice a răspuns (pentru DonEduardo):

Exact.

| DonEduardo explică (pentru Catrice):

Ok. Fiecare cu opinia lui. Numai bine!

| Catrice a răspuns (pentru DonEduardo):

Zi faina sa ai

11 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu prea este potrivit cuvantul captivitate, dupa cum stii ca este si gresit sa le tii asa.
Mai bine zis, domesticite.

| DonEduardo explică (pentru DoarBogdan):

De ce?

| DoarBogdan a răspuns (pentru DonEduardo):

De ce nu este potrivit?
Pentru ca normal ca... nu trebuie tinute in captivitate.

Daca in schimb sunt de companie, si stapanii lot au grija de ele si le ofera libertatea necesara, iar ele nu pleaca de "buna voie" atunci asta nu se numeste captivitate ^_^

| DonEduardo explică (pentru DoarBogdan):

Ai dreptate.

| DoarBogdan a răspuns (pentru DonEduardo):

In cazul in care nu mai pui intrebare pana de Craciun... iti urez un Craciun fericit! ^_^

| Sofer a răspuns:

Eu mi-am luat o maimuță.

| DonEduardo explică (pentru Sofer):

În ce țară trăiești?