| Glumetz a întrebat:

Credeti ca banii aduc fericirea?

Răspuns Câştigător
| Dariusuu a răspuns:

Nu o aduc. Poţi să ai banii şi să n-ai sănătate.Ce-am vrut să scriu eu aici este că şi dacă n-ai avea ai putea muri.

Te ajută să trăieşti dar fericirea înseamnă alte lucruri.

16 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Atunci cand te casatoresti din interes, da, pentru unii aduc fericirea..
Este adevarat ca fara b ani nu putem supravetui, dar daca iubesti cu adevarat, alaturi de persoana potrivita poti face si bani si apoi sa fim fericiti..
In multe cazuri, banii aduc nenorociri..
O zi bunahappy

| RAY a răspuns (pentru caramela):

Nu poti cumpara iubirea cuiva

| caramela a răspuns (pentru RAY):

In unele cazuri se poate.

| 愛日本 a răspuns:

Da,se poate. Cu banii poti cumpara si sanatatea in ziua de azi,cate persoane au salvat banii? ( luptand impotriva bolilor mortale)
Cu banii as putea calatorii in toata lumea cunoscand toate traditiile si locurile, natura, zonele turistice, orasele mari.
Fara ei nu poti trai.
Daca esti sarac si esti pe cale sa-ti pierzi casa, si primesti bani de undeva, bani cu care ai putea a-ti salvezi locuinta si sa mai faci ceva in plus, nu cred eu ca asta nu te-ar face fericit.

| Musique a răspuns:

Da, și nu spun asta pentru că-s materialistă.
Îmi cumpăr cărți. Cărțile-mi aduc fericirea, chiar dacă finalul unora m-au făcut să plâng.Cu banii îți satisfaci anumite plăceri, care te fac fericit.
Chiar dacă nu poți plăti pentru momente și/sau prieteni, în lipsa lor găsești alternative ce le poți cumpăra.
Baftă!

| RAY a răspuns:

Aduce ceva fericire omului?
raspunsul e NU, nimic nu aduce fericire omului,fericirea tio faci cu mana ta,cand reusesti din munca ta sa ajungi undeva esti un om fericit, banii nici nu aduc nici nu intretin nimic, omul cu mana lui isi creaza fericire in viata lui, fericirea e o fantezie umana, banii isi da posibilitati de a face ceva cu ei daca esti bolovan si dai banii pe cluburi, femei, droguri etc aduc o stare de placere de scurta timp, e aia fericire? daca aia e fericire pentru mine e prostie, iubirea si sa te iubeasca cineva clar nu cumperi cu banii, crezi ca cineva care moare conteaza cata avere are? banii sunt importanti dar trebuie sa faci ceva cu ei, ceva util pentru tine nu cheltuirea lor poate aduce fericirea

| neutrino a răspuns:

Nu stiu daca cei bogati sunt fericiti pentru ca au bani, dar stiu ca lipsa lor sigur nu aduce fericire.

| T0T a răspuns:

I nici un caz. Ei contribuie la fericire dar nu o aduc.
Acum imi amintesc ca am vazut un video pe facebook cu unul care joaca la pocker si ne demonstra cum banii aduc fericirea cum traia in lux inconjurat de tot felul de gagici, parca avea si iaht, si se dadea mare si cica banii chiar aduc fericirea. Poate omul ala chiar o fii fericit. Pentru mine iubirea sincera este mai valoroasa decat tot ce avea el acolo. Acum fiecare cu ce il face fericit...

| RAY a răspuns (pentru T0T):

Omul ala e dependent de chestia,asta se numeste si efectul recompensei, cand creierul creaza o dependenta pentru ceva, exemplu nicotina, droguriile, zaharul, omul ala nu-i fericit e dependent de chestia aia, fi fara griji ca nu are banii nelimitat

| Fatamuntilor a răspuns:

NU.dar o intretin!
Si bogatii plang!

| AirănMeidăn a răspuns:

Doar pentru o perioada foarte scurta de timp

| Sociopat a răspuns:

Da.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, asta e evident.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

da. cumperi orice cu ei, mai ales fericirea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA.

| Adelaaaaaaaa a răspuns:

Nu,nu aduc deloc fericiea, aduc obsesia si ura, mania dorinta de a avea mai mult si a fi doar al tau.

| Anna785 a răspuns:

Da aduc fericirea dar depinde cel mai mult cum faci acei bani adica ce faci pentru ei, daca este din munca cinstita aduc fericirea daca nu mai devreme sau mai tarziu te vor chinui gandurile daca stii ca i.ai obtinut prin altfel de metode